tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przyjadą zabytkowe auta

 
W pierwszą sobotę kwietnia na ulicach Drzewicy pojawią się zabytkowe samochody. Będzie to wielka gratka dla miłośników starej motoryzacji a jednocześnie promocja miastaUbiegłoroczny VIII Rajd BGC Leszno – Bolimów (foto: www.stadobaranow.pl)


W ostatnich latach na terenie gminy i miasta odbywały się rajdy samochodowe organizowane przez Automobilklub Tomaszowski, jednak takiej imprezy, jaka planowana jest na początek kwietnia, jeszcze nie było. Po raz pierwszy w swojej historii Drzewica przyjmie uczestników rajdu samochodów zabytkowych.
W sobotę, 2 kwietnia na trasie Grójec – Drzewica zostanie przeprowadzony IX Rajd BGC (British Garage Club), który stanowi pierwszą rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM 2011. Impreza widnieje w oficjalnym kalendarzu Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polskiego. Jej komandorem jest Marcin Wiśniewski.
Jak się dowiedzieliśmy, z inicjatywą przyjazdu do Drzewicy wyszli sami organizatorzy rajdu. Ich pomysł przypadł do gustu władzom gminy i miasta, dzięki czemu już za cztery tygodnie mieszkańcy będą mogli oglądać zabytkowe auta – polskie i zagraniczne, od syren 104 po pięćdziesięcioletnie mercerdesy.
Przygotowania do przyjęcia rajdu już się rozpoczęły. W piątek, 25 lutego w sali konferencyjnej UGiM zorganizowano robocze spotkanie, podczas którego podano pierwsze szczegóły dotyczące drzewickiej części imprezy.
Ze wstępnych informacji wynika, że do Drzewicy przyjedzie około 70–80 załóg. Będą one miały do wykonania najprawdopodobniej trzy próby sprawnościowe – na parkingu przy torze kajakowym, na niedawno przebudowanym odcinku ulicy Staszica i na parkingu za Gimnazjum im. Jana Pawła II. Oczywiście nie stricte sportowe, bo w przypadku samochodów zabytkowych chodzi głównie o zabawę. Poza próbami na załogi ma czekać wiele innych zadań, np. lokalizowanie wybranych obiektów w terenie. Finał rajdu połączony z konkursem elegancji samochodów odbędzie się na placu Wolności. Wizyta rajdowców potrwa kilka godzin.
Zaznaczamy, że jest to tylko wstępny szkic rajdu. Na linii gmina – organizatorzy trwają rozmowy i dopiero po zakończeniu ustaleń poznamy ostateczny program finałowego etapu rajdu. O szczegółach będziemy informować.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (712) z dnia 4 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »