tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Przygoda z pluszowym misiem

 
Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w Krzczonowie

Pluszowy miś - niezwykle miły i miękki w dotyku - już od 100 lat towarzyszy dzieciom na całym świecie. Jest niby przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Taki, który nie zdradza, nie wyśmieje i nie zawiedzie.
Przekonali się o tym uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, którzy uczestniczyli w imprezie bibliotecznej „Przygoda z pluszowym misiem”. Inicjatorem i organizatorem obchodów był Klub Miłośników Książki ze swoją opiekunką Renatą Sobolewską, nauczycielką języka polskiego.
Tego dnia szkoła zamieniła się w prawdziwą krainę pluszowych misiów. Uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy placówki przyszli ze swoimi ulubionymi pluszakami. Najpierw wysłuchano historii o pluszowym misiu, później były śmieszne konkursy - rysowanie misia z zakrytymi oczami, „Małe co nieco, czyli wyjadanie miodku bez pomocy rąk” itp.
Kulminacyjnym punktem imprezy było zaproszenie dyrektorki Leokadii Sobolewskiej do głośnego przeczytania fragmentu książki „Kubuś Puchatek” w ramach propagowanej w szkole akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zabawa zakończyła się wręczeniem nagród i słodkich upominków oraz „misiową” dyskoteką. Wszyscy przypomnieli sobie dawno zapomniane piosenki, takie jak „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Biały miś”. Oj, się tam działo!
Organizatorzy imprezy - Klub Miłośników Książki


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »