tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Przydało się?

 
Pomnik upamiętniający pamięć Żydów mieszkańców ziemi opoczyńskiej, stojący na placu Kilińskiego, po raz kolejny zniszczyli wandale


Pomnik poświęcony pamięci Żydów, mieszkańców opoczyńskiego getta wywiezionych w październiku 1942 roku do obozu zagłady w Treblince, obelisk został odsłonięty 25 października ubiegłego roku, w 70. rocznicę tych wydarzeń. Przetrwał zaledwie trzy tygodnie, bo już 16 listopada okazało się, że marmurowa tablica została wyrwana wraz z kostką brukową, przewrócona i potłuczona.
Ponowne odsłonięcie pamiątkowej tablicy odbyło się w grudniu. Nowa tablica ma tę samą treść co zniszczona, ale została zamontowana pod kątem i osadzona na wmurowanym w chodniku postumencie. Podczas drugiego uroczystego odsłonięcia wszyscy obecni mieli nadzieję, że tym razem pomnik nie będzie już niszczony. Okazły się płonne.
Tym razem łupem wandali padły metalowe łańcuchy okalające z jednej strony pomnik. Okazuje się, że dla jednych pomnik jest wyrazem pamięci i szacunku dla innych kultur i wyznań, a dla innych po prostu miejscem łupów, które najprawdopodobniej trafią na złom.
Wstyd.Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (826) z dnia 10 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »