tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przetarg na trzy drogi

 
Jeszcze w tym roku zrealizowane zostaną trzy inwestycje na drogach gminnych. W ubiegłym tygodniu gmina ogłosiła przetarg na remont i budowę odcinków w Jelni, Brzustowcu i GiełzowieDroga na Piachach w Drzewicy należy do obrębu Brzustowca. Niedługo zostanie wyasfaltowanaPierwsze zadanie to remont 160?metrowego fragmentu drogi gminnej, która biegnie z Jelni w stronę Świerczyny. Plany zakładają rozbiórkę uszkodzonej nawierzchni bitumicznej, utwardzenie podbudowy tłuczniowej, wyrównanie nawierzchni tłuczniowej, wykonanie warstwy wyrównawczo?wzmacniającej z kruszywa, nawierzchni jednowarstwowej z betonu asfaltowego o szerokości 4 m oraz poboczy.
Drugą inwestycją jest budowa drogi w Brzustowcu, a właściwie w ?Drzewicy. Planowana droga powstanie pod lasem na tzw. Piachach i będzie równoległa do ulicy Sikorskiego. Co ciekawe, w ewidencji gruntów ten obszar należy do obrębu Brzustowca.
Nowy odcinek będzie miał 177 metrów długości. Szerokość jezdni wyniesie 5 m a poboczy 2,5 m. Zakres rzeczowy zadania przewiduje wykonanie wykopów, podbudowy z kruszywa, warstw wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego, poboczy a także zjazdów indywidualnych na podbudowie i z warstwą ścieralną.
I wreszcie trzecia inwestycja to budowa wewnętrznej drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Giełzowie. Roboty obejmą 240?metrowy odcinek, przy czym na długości 111 m asfaltowa droga będzie szeroka na 4,5 m, a na długości 129 m powstanie nawierzchnia z kruszywa o szerokości 2 m. Planowane roboty to profilowanie podłoża, wykonanie piaskowej warstwy odcinającej, podbudowy z kruszywa łamanego, warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego, poboczy, rowu odwadniającego oraz dwóch przepustów wraz ze ściankami czołowymi.
Firmy chcące uczestniczyć w przetargu mogą składać oferty w UGiM. Termin upływa 3 października. Wygrają oferenci, którzy zaproponują najniższe ceny. Może się zdarzyć, że będzie to jedna firma.
Zgodnie z ustaleniami, inwestycje powinny zostać zrealizowane do 10 listopada.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »