tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Przeszły ocenę formalną

 

Wszystkie cztery projekty z naszego powiatu złożone w drugim naborze dla działania „Zagrożenia środowiska” Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013 uzyskały pozytywną ocenę formalną.
Gminy Białaczów, Mniszków, Drzewica i Opoczno planują przy współudziale środków unijnych zrealizować projekty warte w sumie ponad 5 mln zł. Wszystkie mają pomóc w zapobieganiu zagrożeniom środowiska.
Przypomnijmy, że samorządy z Białaczowa i Drzewicy chcą kupić po jednym wozie - dla OSP w Petrykozach i OSP w Drzewicy. Oba będą kosztować około 700 tys. zł, a ewentualne dofinansowanie wyniesie około 600 tys. zł. Gmina Mniszków liczy na więcej, chce bowiem zmodernizować cały tabor OSP w gminie. Zadanie będzie kosztować prawie 2 mln zł, władze gminy wnioskowały o 1,6 mln zł dofinansowania. Z kolei władze Opoczna planują przy współudziale środków unijnych stworzyć zintegrowany system bezpieczeństwa gminy. Projekt wartości 1,75 mln zł ma szanse na dotację w wysokości 1,5 mln zł.
W naborze przeprowadzonym od 24 sierpnia do 25 września do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wpłynęło 41 wniosków. Pod względem formalnym pozytywnie oceniono 39 z nich. Ich łączna wartość przekracza 50 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie wynosi 42,5 mln zł. Na dofinansowanie projektów w ramach tego działania przeznaczono 20 mln zł. Rozstrzygnięcie w styczniu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (648) z dnia 11 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »