tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sławno

 Przesiębiorstwo Fair Play

 
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski”

Określenie „fair play” pochodzi ze sportu, w dowolnym tłumaczeniu oznacza czystą grę. Tę zasadę, czystej gry wobec wszystkich, przeniesiono na grunt gospodarczy i od trzynastu lat przyznawane są tytuły „Przedsiębiorstwa Fair Play”. W każdej z edycji oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy. W tym roku, jednym z laureatów tytułu „Przedsiębiorstwa Fair Play” został Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Nowakowski” z Dąbrowy w gm. Sławno.
Program „Przedsiębiorstwa Fair Play” realizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym i afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Firmy startujące w programie poddawane są przez dłuższy okres czasu pełnej kontroli we wszystkich dziedzinach życia gospodarczego. – Badali nas ze wszystkich stron. Mieliśmy kontrole z urzędu skarbowego, weterynaryjne, sanitarne, ochrony środowiska, jakości produkowanych przez nas wyrobów. Specjalne komisje rozmawiały z naszymi odbiorcami, dostawcami, klientami detalicznymi. Rozmawiano z pracownikami, sąsiadami. Dosłownie, zakład został „przetrzepany” został dokładnie – mówi, nie skrywając dumy z osiągnięcia, Jolanta Nowakowska. – Ale teraz, z perspektywy czasu widzę, że opłacało się. Warto było brać udział w tak skrupulatnych i wszechstronnych badaniach.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 656 firm z całej Polski, reprezentujących zdecydowaną większość dziedzin gospodarki narodowej, od najliczniej reprezentowanego budownictwa, robót budowlanych i usług deweloperskich poprzez usługi komunalne, kilka dziedzin produkcji z branży spożywczej, w tym 45 zgłoszonych zakładów mięsnych, działalność usługową, sport po geodezję (organizatorzy wyszczególniają 29 dziedzin).
Weryfikacja firm, startujących w konkursie przebiega dwustopniowo. W I etapie weryfikowane są informacje zawarte w ankietach oraz dokumentacji przesyłanej do organizatorów, drugi etap to badania przez specjalnie przygotowanych audytorów.
Gala wręczenia wyróżnień odbyła się 17 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie. Fakt wyróżnienia certyfikatem został zauważony przez władze województwa. Obecni na gali marszałek województwa Witold Stępień i wicemarszałek Artur Bagieński wystosowali do laureatów specjalny list gratulacyjny, w którym można przeczytać: cieszy, że w województwie łódzkim są firmy, które dbają o zachowanie właściwych norm etycznych i wprowadzają zmiany nie tylko w organizacji pracy, ale kształtują oczekiwane przez pracowników i partnerów wzorce pozytywnych społecznych relacji.
Dotychczasowi laureaci programu to wyjątkowe firmy z całej Polski. „Przedsiębiorstwa Fair Play” dotrzymują podjętych zobowiązań a współpraca z nimi obciążona jest, mniejszym niż przeciętne, ryzykiem, a miejsce w grupie „Przedsiębiorców Fair Play” daje możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych. Bo lepszemu łatwiej, co jest oczywiste.
Jolanta Nowakowska podkreśla: – To jedynie pierwszy etap konkursu. Nie chcemy w nim startować dla samego startu czy nagród. Naszym celem jest stałe podnoszenie jakości wyrobów i utrzymywanie jakości produkcji. Przy takim podejściu, pewnie będą kolejne wyróznienia. A tradycja jest, bo, co warto przypomnieć, w 2006 roku firma otrzymała tytuł „Teraz Polska”.
Gratulujemy i czekamy na dalsze.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »