tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przemek mistrzem Polski

 
Akademickie Mistrzostwa Polski w zjeździe kajakowym ?Kamienna 2012?Przemysław Kmita na najwyższym stopniu podium


AMP ?Kamienna? to cykliczna impreza organizowana od 1984 roku przez Akademicki Klub Turystyki Kajakowej ?Bystrze? przy Akademii Górniczo?Hutniczej w Krakowie. Odbywa się w Szklarskiej Porębie, ściągając do tego miasta kajakarzy?turystów, sympatyków kajakarstwa górskiego a także zawodowych sportowców. W imprezie może wystartować każdy, która posiada odpowiedni sprzęt i umiejętności pływania w jednoosobowym kajaku po rzekach górskich oraz wpław.
Tegoroczne mistrzostwa, rozegrane w sobotę, 21 kwietnia już tradycyjnie na rzece Kamiennej, okazały się rekordowe. Zgromadziły 112 zawodników i zawodniczek z 22 drużyn.
W gronie startujących był Przemysław Kmita, drzewiczanin reprezentujący Pro Kajak Team. Przemek jest wielkim miłośnikiem ekstremalnego kajakarstwa. Regularnie jeździ na górskie spływy w kraju i za granicą. Może się pochwalić znaczącymi osiągnięciami, m.in. w kajakowym freestyle?u. Do występu w Szklarskiej Porębie trenował bardzo starannie. Zimą biegał po lesie i korzystał z drzewickich obiektów sportowych, m.in. hali przy gimnazjum. Wiosną kilka razy pływał na torze slalomowym i na zalewie. Jak się okazało, uzyskał bardzo wysoką formę.
Mistrzostwa miały charakter zjazdu. Kajakarze pokonywali na czas 800?metrowy odcinek rzeki, bez bramek.
Przemek Kmita rywalizował w kategorii amatorów, do której przystąpiło prawie osiemdziesięciu mężczyzn. W przejeździe eliminacyjnym uzyskał najlepszy czas (5:04,14) i pewnie awansował do finału z udziałem czołowej dziesiątki. Finałowy przepływ miał jeszcze lepszy (4:49,22) i z łącznym rezultatem 9:53,36 wywalczył akademickie mistrzostwo Polski. Drugiego kajakarza, swojego kolegę z drużyny, Tomasza Kukułę, pokonał o ponad 14 sekund. Do sukcesu indywidualnego dołożył drużynowy ? drugie miejsce w klasyfikacji zespołów. Pro Kajak Team uległ jedynie pierwszej ekipie Kwisy Leśna, w której pływają zawodowi kajakarze, znani góralom z LKK Drzewica.
Warto zaznaczyć, że w drugim przejeździe Przemek wykręcił najlepszy czas zawodów, biorąc pod uwagę również kajakarzy z licencjami. Podczas uroczystego podsumowania mistrzostw w schronisku młodzieżowym ?Wojtek? odebrał statuetki i dyplomy.
Przed drzewiczaninem kolejne wyzwania. ? Z Tomkiem Kukułą i Marcinem Adamczykiem jedziemy jesienią do Tyrolu na mistrzostwa świata w tej dyscyplinie. Będzie to tzw. adidas sickline ? planuje. ? Wystartujemy tam jako pierwsza ekipa z Polski i mam nadzieję, że pokażemy się z dobrej strony.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (772) z dnia 27 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »