tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej 2010

 
Przedszkole nr 4 to placówka, która szczególnie rozwija w najmłodszym pokoleniu zamiłowanie do tradycji i folkloru

We wtorek, 11 maja w Przedszkolu nr 4 odbył się po raz drugi Przegląd Pieśni i Przyśpiewki Ludowej, którego głównym organizatorem było Przedszkole nr 4 z dyrektorką Małgorzatą Bartoszek oraz Jolantą Karbownik i Elżbietą Woźniak na czele.
Do udziału w imprezie zostały zaproszone wszystkie placówki gminne. Chęć zaprezentowania swoich małych podopiecznych zgłosiły cztery placówki z Kraśnicy, Bielowic oraz dwa opoczyńskie przedszkola „ósemka” i „szóstka”. Nie mogło zabraknąć także reprezentantów gospodarzy. Przegląd rozpoczęły dzieci z zespołu folklorystycznego działającego w czwórce „Wesołe kołowrotki”. Potem nadszedł czas na prezentacje pozostałych wykonawców.
W jury zasiadła Małgorzata Bartoszek, Marianna Pacan i Mirosław Cieluch, który jak podkreśla dyrektorka od wielu lat opiekuje się małymi artystami. Jak nam powiedziała pani Bartoszek – poziom wszystkich zespołów był bardzo wysoki. Wszystkie zespoły, biorące udział w przeglądzie zajęły pierwsze miejsca. Dzięki wsparciu sponsorów, którym za naszym pośrednictwem dyrektorka, nauczycielki oraz maluchy serdecznie dziękują, wszystkie dzieciaki mogły być nagrodzone. Były także nagrody dla nauczycielek przygotowujących dzieci do występu oraz dla szkół.
Przegląd był bardzo udany, a występy sprawiły nie tylko przedszkolakom wielką frajdę. Impreza z pewnością odbędzie się również w przyszłym roku, być może wtedy także inne placówki zechcą pochwalić się swoimi małymi artystami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »