tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przedstawiamy laureatów

 
Turnieje przeciwpożarowe

W poniedziałek, 15 marca w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowanego przez Miejsko-Gminny Zarząd ZOSP RP. Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pisemnym teście, awansowali do finału i odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę z zakresu ochrony przeciwpożarowej.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Angelika Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej w Radzicach (12 pkt). Drugą lokatę przyznano Albertowi Boguszowi (SP w Idzikowicach) - 12 pkt, trzecią Natalii Stępień (SP w Radzicach) - 9 pkt. Kolejne miejsca zajęli: Emilia Pomykała (SP w Drzewicy) - 7 pkt, Patryk Sochański (SP w Krzczonowie) - 6 pkt i Natalia Domagała (SP w Idzikowicach) - 5 pkt.
W grupie gimnazjalistów zwyciężył Jan Białek (9 pkt) przed Jackiem Wieruszewskim (7 pkt) i Sebastianem Gubcem (5 pkt). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Dawid Wrzosek przed Wojciechem Wolskim (obaj ZSP).
Laureaci i uczestnicy turnieju z rąk burmistrza Reszelewskiego otrzymali dyplomy. Najlepsi odbiorą nagrody podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: st. kpt. Mariusz Jędrasik z KP PSP (przewodniczący), gminny komendant ochrony przeciwpożarowej Marian Kłobucki oraz druh Marian Czarnecki.
Tego samego dnia rozstrzygnięto gminny etap konkursu plastycznego „Wiatr, wypadek, ogień, woda - strażak zawsze rękę poda”. Konkurs organizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego we współpracy z KW PSP, kuratorium oświaty i ZOSP RP w Łodzi ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa.
Uczniowie wykonywali prace plastyczne w dowolnej technice, które były oceniane przez jury w składzie: Renata Larenta, Anna Pietrasik, Jolanta Gapys, Bożena Fiderek i Andrzej Kobierski.
W kategorii wiekowej 6-8 lat komisja przyznała pierwsze miejsce Michałowi Larencie (SP w Drzewicy), drugie Kacprowi Chrobakowi (SP w Krzczonowie), trzecie Paulinie Majcherek (SP w Drzewicy). Wyróżnienia otrzymali Filip Sieczak i Zuzia Łucka (oboje SP w Drzewicy).
W grupie uczniów od 9 do 12 lat pierwsze miejsce zajął Igor Ptaszek (SP w Drzewicy. Drugą lokatę przyznano Oli Wrzosek (SP w Idzikowicach), trzecią Oli Wiktorowicz (SP w Domasznie). Wyróżniono prace Kasi Cabaj (SP w Idzikowicach) i Pawła Kowalskiego (SP w Drzewicy).
W kategorii gimnazjalnej (13-16 lat) najciekawszą pracę wykonała Dagmara Rojek i to ona zajęła pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła w udziale Jakubowi Ramusowi, trzecia Monice Ćwierzonej. Wyróżnienia otrzymali Barbara Zięba i Aneta Kwiatkowska.
Najlepsze prace pojechały do Opoczna i były oceniane w etapie powiatowym.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »