tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Przed pięcioma laty…

 
„Trójka” wspomina Jana Pawła II

W piątek, 9 kwietnia, z okazji piątej rocznicy śmierci Jana Pawła II w ZSS nr 3 w Opocznie odbył się spektakl zatytułowany „Wędrówki górskie naszego papieża”, wystawiony przez uczniów kl. IId Gimnazjum oraz VIb, Ia SP. Przedstawienie obejrzeli uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście.
Wszyscy zgromadzeni mieli okazję poznać hobby Karola Wojtyły. Jego miłość do gór i to, w jaki sposób potrafił tą pasją zarazić młodych ludzi. „Wujek Karol”, jak nazywała go młodzież, nie tylko chodził po górach, jeździł na nartach, pływał kajakiem, ale także rozmawiał z młodymi ludźmi i uczył ich miłości do Boga, ustawiania właściwej hierarchii wartości, zachwytu nad pięknem przyrody, a przede wszystkim uczył ich stawania się pięknymi ludźmi, którzy potrafią w trudnych życiowych sytuacjach wybierać dobro i prawdę.
W ten szczególny nastrój, z pełnym profesjonalizmem, wprowadziły zebranych nauczycielki: Maria Stępień, Dorota Klimek, Elżbieta Otwinowska, Bogusława Zielińska, Małgorzata Kosecka. Oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki, Marek Gudowicz. Zaprezentowana w trakcie programu prezentacja multimedialna zaangażowała wszystkich obecnych do ponownego przeżycia i wspomnienia życia Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kremówką.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »