tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przełamywanie barier dzięki Unii

 
Unijny projekt drzewickiego DPS–u

Przez prawie trzy miesiące Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Drzewicy realizował projekt „Łączy nas wiele”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem inicjatywy była szeroko pojęta integracja społeczna oraz przełamywanie barier związanych z niepełnosprawnością poprzez aktywny udział w zajęciach artystycznych.
W projekcie brali udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej (łącznie 42 osoby), którym zaproponowano różne formy aktywności – warsztaty ceramiczne, wokalne oraz tworzenie małych form witrażowych. Zajęcia miały zachęcić do kontaktu z drugim człowiekiem, współpracy oraz miłego spędzenia czasu.
Tak też właśnie było. Pracując pod okiem instruktorów uczestnicy dowiedli, że talentów im nie brakuje. W trakcie zajęć powstały prawdziwe dzieła ceramiki użytkowej – od glinianych mis po dzbany i figurki zwierząt – oraz piękne witraże o różnych kształtach. Wiele radości przyniosły także warsztaty wokalne prowadzone w bardzo sympatycznej atmosferze. Umożliwiły nie tylko rozwijanie zdolności muzycznych, ale – jak się okazało – również tanecznych.
Wszystkie prace wykonane w ramach projektu można było podziwiać podczas piątkowej uroczystości (relacja na sąsiedniej stronie). Z tego, co widzieliśmy, wystawa przypadła do gustu zwiedzającym, którzy nie kryli, że są pod wielkim wrażeniem zdolności artystów z DPS–u i WTZ–etu. W zupełności się z tą oceną zgadzamy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »