tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Promyk nadziei dla osób bezrobotnych

 

Z inicjatywy Spółdzielni Socjalnej ?Promyk nadziei? 24 kwietnia w MDK odbyło się pierwsze robocze spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele biznesu, samorządu lokalnego, instytucje rynku pracy, organizacje pozarządowe z Opoczna oraz przedstawiciele Fundacji Wzajemnej Pomocy ?Barka? z Poznania. Celem spotkania było poszukiwanie innowacyjnych metod rozwiązywania problemu bezrobocia na lokalnym rynku pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym.
Przedstawiciele firm, w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, wstępnie zadeklarowali chęć podjęcia współpracy ze spółdzielnią socjalną, na rzecz stworzenia nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych. Współpraca ta będzie polegała na zlecaniu zamówień szycia odzieży roboczej i ochronnej dla swoich pracowników.
Poza tym przedstawiciele ?Barki? zaprosili uczestników spotkania na dwudniową wizytę studyjną do Poznania, aby tam zapoznać się z dobrymi praktykami z zakresu ekonomii społecznej na rzecz osób bezrobotnych jak również poznać pracę w jednej ze spółdzielni socjalnych, która szyje odzież roboczą dla Volkswagena w Poznaniu.
Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie na rynku opoczyńskim przybędzie kilka nowych miejsc pracy dla osób długotrwale bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy.


Kazimiera Frączak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »