tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Promyk nadziei dla Tarnoszyna

 
Przedstawicielka opoczyńskiej Spółdzielni Socjalnej „Promyk Nadziei” Kazimiera Frączek nawiązała współpracę z księdzem Władysławem Gudzem ze Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” oraz przedstawicielami gminy Ulhówek. Jej efektem było zorganizowanie dla dwudziestoosobowej grupy gimnazjalistów z Tarnoszyna wizyty w naszym mieścieUczestnicy wycieczki przed zamkiem w Drzewicy


Dzieciaki przyjechały do Opoczna w piątek, 30 kwietnia. Organizatorzy postarali się, aby program ich pobytu obfitował w wiele atrakcji. Chcieli pokazać młodzieży najpiękniejsze zakątki regionu, nasze tradycje oraz ciekawych ludzi. O nudzie nie mogło być więc mowy.
Jak nam powiedziała pani Kazimiera, dzieciaki nawet nie miały czasu odbierać telefonów od swoich rodziców. – Rodziny dzieci oddalone od naszego miasta o około 400 km nawet nie spodziewały się tak ciepłego i serdecznego przyjęcia – dodała.
Gmina Ulhówek jest regionem rolniczym, posiadającym popegeerowskie tereny, które nie są atrakcyjne dla inwestorów, stąd słaby rozwój gospodarczy. Rodziców dzieciaków uczestniczących w wycieczce nie stać na jakikolwiek wyjazd.
Młodzież zwiedziła m.in. Opoczno, tor kajakowy i zamek w Drzewicy, Paradyż, Spałę, Inowłódz, jednostkę wojskową oraz Niebieskie Źródła w Tomaszowie Maz., bunkier w Konewce. Gościła także w Ceramice Paradyż, gdzie mogła wykazać się zdolnościami artystycznymi malując na płytkach.
Zadowolone i szczęśliwe dzieciaki wyjechały do domu po południu we wtorek, 4 maja. Pobyt w Opocznie na długo pozostanie w pamięci zarówno ich, jak i organizatorów.
Pani Kazimiera powiedziała, że zarówno młodzież, opiekunowie jak i rodzice są bardzo wdzięczni za okazywaną gościnność oraz mają nadzieję, że pierwsza wizyta będzie początkiem szerszej współpracy. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. W lipcu z rewizytą do Tarnoszyna pojedzie grupa uczniów z Opoczna, którzy będą mieli okazję poznać tradycje, kulturę oraz obyczaje rówieśników z tamtego regionu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »