tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Promocja w stolicy

 
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych na targach edukacyjnych w WarszawieDanuta Hubner pod wrażeniem twórczości Marcina Będkowskiego (pierwszy z prawej)


W piątek, 4 marca 43–osobowa grupa uczniów ZSP wraz z dyrektorką Moniką Machulą i opiekunami miała okazję uczestniczyć w XV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy 2011”. Te największe krajowe targi edukacyjne odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Prezentacje szkół średnich i wyższych oraz uczelni zagranicznych trwały trzy dni.
Drzewicki ZSP otrzymał zaproszenie od Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Edukacji i Kultury, która była jednym z wystawców. Jako laureaci i posiadacze certyfikatu European Language Label przedstawiciele szkoły zostali poproszeni o podzielenie się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas realizacji projektu językowego oraz zaprezentowanie osiągnięć w programie ELL.
Wystąpienie zorganizowano na stoisku Komisji Europejskiej. Poprowadziła je Anna Niemczyk–Więckowska a udział wzięli uczestnicy projektu, uczniowie klasy IIP Martyna Kądziela i Patryk Lewandowski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Niemirski oraz opiekunka samorządu i współrealizatorka projektu Ilona Długosz. W międzyczasie pozostali uczniowie pod opieką dyrektork i nauczyciela historii Waldemara Danielika zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dodajmy, że podczas targów Komisja Europejska zainaugurowała swoją najnowszą inicjatywę w naszym kraju pn. „Mobilna młodzież”. Delegacja ZSP, jako jedna z zaledwie kilku grup szkolnych z Polski, została zaproszona do sali koncertowej PKiN na konferencję poświęconą promowaniu mobilności edukacyjnej wśród młodzieży. W czasie debaty można było podyskutować m.in. o możliwościach wyjazdu za granicę do pracy, na studia lub staże.
W spotkaniu uczestniczyło około pół tysiąca osób, w tym minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, dyrektor generalny ds. edukacji i kultury w Komisji Europejskiej Jan Truszczyński, posłanka do Parlamentu Europejskiego Danuta Hubner, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Mirosław Marczewski oraz ambasadorowie inicjatywy „Mobilna młodzież” Jasiek Mela i Marta Sziłajtis–Obiegło. Całość poprowadził znany prezenter telewizyjny Maciej Orłoś.
Debatę z przedstawicielami polityki edukacyjnej i zarządcami programów europejskich zakończył wspólny poczęstunek w foyer. Była to niezapomniana okazja do całkiem prywatnych rozmów z osobistościami z pierwszych stron gazet.
Drzewiczanie mieli sposobność podyskutowania z Danutą Hubner. Europosłanka z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała wiersza napisanego w trakcie konferencji przez ucznia klasy IIIPB Marcina Będkowskiego. Była unijna komisarz ds. polityki regionalnej pogratulowała mu niezwykłego talentu improwizatorskiego.
Dla grupy uczniów ZSP udział w tym prestiżowym, międzynarodowym przedsięwzięciu był niezwykłym doświadczeniem. Dzięki zaproszeniu Komisji Europejskiej, która zresztą w całości pokryła koszty wyjazdu, młodzież z naszego regionu mogła zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną z całej Europy.
– Przedstawiciele szkoły a szczególnie uczestnicy projektu językowego czują się ogromnie wdzięczni za takie wyróżnienie. Mogliśmy uczestniczyć w targach jako gość KE, która w ten sposób chciała docenić dotychczasową współpracę szkoły z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji – podsumowała Anna Niemczyk–Więckowska.
Udział w „Perspektywach 2011” stworzył nie tylko możliwość promocji ZSP czy nawet regionu, ale był też doskonałą okazją do spotkania i dyskusji z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz FRSE. A przecież to oni na co dzień decydują o finansowaniu oraz kierunkach rozwoju europejskich programów edukacyjnych.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »