tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Promocja książki

 
We wtorek, 25 czerwca odbyła się prezentacja książki wiceprezesa Zarządu Okręgu Łódź Światowego Związku Żołnierzy AK, majora Mirosława Kopy "Inspektorat piotrkowski Armii Krajowej w dokumentach i komentarzach"

W spotkaniu z udziałem autora oraz dr. Tomasza Toborka z Instytutu Pamięci Narodowej, udział wzięli przedstawiciele parlamentu, lokalnych władz, a także uczniowie opoczyńskich placówek wraz z nauczycielami.
Publikacja w dużej mierze dotyczy też ziemi opoczyńskiej, gdzie AK działała bardzo aktywnie. Autor w swojej pracy korzystał także ze zbiorów opoczyńskiego muzeum. Książka jest rzetelnym i kompleksowym studium wiedzy i zbiorem dokumentów na temat AK. Początkowo planowana jako wybór źródeł z okresu akcji "Burza", opatrzonych odpowiednim komentarzem, z czasem przybrała jednak charakter zbliżony do monografii. Panu Mirosławowi, jednemu z żołnierzy Inspektoratu, a jednocześnie jego kronikarzowi, udało się zebrać tyle interesujących informacji, że nie sposób było zamknąć publikacji w tradycyjnej formule ? dokumenty i towarzyszący im aparat naukowy. Rys historyczny i komentarze do dokumentów stanowią więc odrębną część książki, liczącą ponad 300 stron. To historia najważniejszego dla okręgu łódzkiego Armii Krajowej terenu, napisana przez ostatnią chyba osobę mogącą opowiedzieć nieznane dotychczas historie i rozwikłać szereg nierozwiązanych zagadek.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »