tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Projekt rewitalizacyjny po pierwszej ocenie

 

Po miesięcznym opóźnieniu opublikowano wyniki oceny formalnej projektów o dofinansowanie unijne złożonych w ramach działania ?Rewitalizacja obszarów problemowych? Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007 ? 2013. Pozytywnie przeszedł ją projekt gminy Opoczno, ma więc szanse na uzyskanie wnioskowanej dotacji.
Przypomnijmy, że w ramach naboru złożono 65 projektów. Ich łączna wartość opiewała na ponad 653 mln zł, a wnioskodawcy liczyli na 468 mln zł dotacji. Oceny formalnej nie przeszły 33 projekty. Szanse na dotację wciąż mają 32 pozostałe. Ich łączna wartość wynosi blisko 360 mln zł, a wnioskowana dotacja prawie 247 mln zł. Tymczasem na dofinansowanie projektów w ramach tego konkursu przeznaczono nieco ponad 70 mln zł.
W grupie pozytywnie ocenionych projektów znalazł się projekt gminy Opoczno, która ubiega się o blisko 2 mln zł dofinansowania do pierwszego etapu rewitalizacji przestrzeni publicznych zabytkowego centrum Opoczna. Całkowita wartość tego projektu wynosi 2,3 mln zł. W jego ramach zmodernizowano ulice Janasa, Zjazdową, Szpitalną i pl. Kilińskiego. Projekt obejmuje również monitoring wizyjny tych ulic oraz wykonane już oświetlenie zamku.
Projekty, które przeszły ocenę formalną, czeka teraz ocena merytoryczna. Od jej wyników zależało będzie, które projekty zostaną wyłonione do dofinansowania. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na grudzień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »