tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Profilaktyka i narty

 
„Obudzić dzieciom marzenia” - pod takim hasłem odbywał się w górach obóz profilaktyczny dla dzieci i młodzieży z parafii Radzice. Jego organizatorem był wikariusz, ks. Paweł KończykNiebawem kolejny zjazd ze stoku


Od 12 do 20 lutego młodzi radziczanie odpoczywali pod Tatrami i jednocześnie uczyli się zachowań prospołecznych. Funkcje profilaktyczne zapewniały spotkania z psychologiem Małgorzatą Moczydłowską. Najważniejsze zagadnienia prelekcji dotyczyły korzyści płynących z trzeźwego trybu życia oraz budowania poczucia własnej wartości.
Wiele frajdy sprawiła oczywiście jazda na nartach. Naukę prowadziło liczne grono instruktorów, dzięki czemu cała 27-osobowa grupa opanowała umiejętności narciarskie i mogła cieszyć się szusowaniem ze stoku. Zapał i chęć do nauki przerosły najśmielsze oczekiwania prowadzących.
Wyjazd pozostawił w pamięci dzieciaków niezapomniane wspomnienia. Oby kolejne ferie również przyniosły im tyle radości i spełnionych marzeń.
Obóz doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej ze strony Urzędu Gminy i Miasta, Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz parafian z Radzic, którzy trzykrotnie wspierali pieniężnie inicjatywę. Grupa mogła również liczyć na życzliwość prezesa kompleksu narciarskiego Kotelnica w Białce Tatrzańskiej Władysława Piszczka, ks. Marka Tatara, kiedyś wikariusza w parafii św. Bartłomieja w Opocznie a obecnie wykładowcy na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz wielu innych osób. Za naszym pośrednictwem uczestnicy wyjazdu składają wszystkim gorące podziękowania.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »