Spławikowe mistrzostwa koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Drzewicy
W niedzielę, 30 maja drzewiccy wędkarze walczyli o mistrzostwo koła PZW w konkurencji spławikowej. Do rywalizacji przystąpiło szesnastu seniorów i jeden kadet.
Zawody rozegrano w dwóch trzygodzinnych turach na brzegu zalewu od strony Domu Wędkarza. O ostatecznej kolejności decydowały łączne wyniki obu serii. Ryby brały bardzo dobrze. Dość powiedzieć, że każdy z dwóch najlepszych seniorów wyjął z wody ponad pięć kilogramów ryb, głównie płoci.
Po zakończeniu wędkowania największe powody do radości miał prezes koła Józef Liwiński. Zdobył najwięcej punktów i tym samym został mistrzem. Drugie miejsce zajął Marian Zaraś, natomiast trzecie Marcin Starnawski. Czwarty był Leszek Milczarek, piąty Zbigniew Pluta a szósty Sylwester Rzeżnik. Adam Gąsiorowski zdobył tytuł mistrza koła w kategorii katedów.
Zawodnicy z trzech pierwszych miejsc odebrali puchary a najlepsza szóstka otrzymała dyplomy. Mistrzostwa zakończyły się ogniskiem z obowiązkowym pieczeniem kiełbasek.
A już w niedzielę, 6 czerwca koło PZW organizuje doroczne zawody z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w ramach Dni Drzewicy. Jak informuje prezes Liwiński, zainteresowanie jest bardzo duże, wędkarze zapraszają do udziału wszystkie chętne dzieci.
pe
Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.