tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Prawie 15 litrów krwi

 
Doskonały wynik akcji honorowego krwiodawstwa w DrzewicyHonorowi krwiodawcy, pracownicy RCKiK i członkowie FML. Drugi z prawej prezes powiatowy Radosław Rzeźnik


W niedzielę, 13 lutego w remizie OSP w Drzewicy odbyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana wspólnie przez opoczyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Polski Czerwony Krzyż oraz stowarzyszenie Forum Młodych Ludowców powiatu opoczyńskiego.
Zbiórka cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców, a frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Mimo srogiego mrozu na apel organizatorów odpowiedziało aż 37 osób. Czworo chętnych nie mogło oddać krwi z przyczyn zdrowotnych lub innych, najcenniejszym lekiem podzieliło się więc 33 krwiodawców. Siedem osób oddało krew po raz pierwszy w życiu. Tym samym pozyskano 14,85 litra daru życia, co jest wynikiem doskonałym.
Zbiórka krwi została poprzedzona akcją informacyjną wśród społeczeństwa. Dzięki uprzejmości proboszczów z parafii w Drzewicy, Radzicach Dużych i Domasznie o zbiórce informowano również w kościołach.
Ze stowarzyszenia FML krew oddały trzy osoby: Radosław Rzeźnik, Marcin Jarząbek i po raz pierwszy Marcin Domagała. Chętni do współpracy z organizacją mogą pisać na adres e–mail: fml.opoczno@onet.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (710) z dnia 18 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »