tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Prawidłowe metody hodowli

 

W piątek, 19 marca w Sobawinach, w sali konferencyjno-bankietowej zakładu Usługowo-Handlowego „Wojciechowski” odbyło się spotkanie z dostawcami trzody chlewnej dla firmy. Podczas spotkania rolnicy mieli możność wysłuchania prelekcji dotyczących metod prawidłowego chowu zwierząt, prowadzonych przez przedstawicieli firm „De Heus” i „Agro-Trade”. Pierwszy z serii kilku wykładów na temat „Budynki inwentarskie - modernizacje i nowe obiekty” poprowadził pracownik firmy „De Heus” Zbigniew Naparty - specjalista ds. techniczno-inwestycyjnych w dziale Agra-Matic. Poruszył w nim kwestię urządzeń niezbędnych w produkcji trzody chlewnej, zwracając szczególną uwagę na fakt, że rolnicy częstokroć posiadają wiele drogich, ale mało przydatnych akcesoriów. Prelegent wspomniał również o projektach i budowie nowych obiektów, w których ma odbywać się hodowla trzody.
W kolejnym wykładzie na temat „Mycie i dezynfekcja obiektów inwentarskich”, przedstawiciel firmy „Agro-Trade” Krzysztof Smierzchalski, zapoznał obecnych z prawidłowymi działaniami dotyczącymi dezynfekcji obiektów oraz przedstawił najskuteczniejsze na rynku preparaty dezynfekujące.
Kilka słów na temat perspektyw rozwoju rynku przetwórstwa mięsnego, powiedział gospodarz Zdzisław Wojciechowski.
W dalszej części, kierownik produktu dla trzody chlewnej Piotr Lipiński (De Heus) przedstawił wykład „Żywienie trzody chlewnej - fakty i mity”.
Spotkanie stanowiło doskonałą sposobność do wymiany doświadczeń w produkcji trzody chlewnej oraz do pogłębienia swej wiedzy. Hodowcy dzięki prelekcjom ugruntowali swą dotychczasową wiedzę na temat prawidłowych zasad chowu zwierząt oraz zapoznali się z najnowocześniejszymi urzadzeniami i środkami chemicznymi, mającymi ułatwić ich pracę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »