tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pracowity marzec tancerzy z klubu Aster

 

Tancerzom z klubu Aster marzec upłynął bardzo pracowicie. 13 marca odbyły się w Łodzi kolejne eliminacje mistrzostw Polski w federacji IDF. Wystartowali w nich soliści i duety z tomaszowsko-opoczyńskiego klubu, którzy przywieźli wiele tytułów. Trzecie miejsce w kategorii junior disco freestyle zdobyła Aleksandra Lachowska.
27-28 marca również w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski w federacji IFMD w tańcu sportowym. Wzięło w nich udział prawie 800 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Poziom był bardzo wysoki. Wręczono 70 kompletów medali i pucharów.
Była to trzecia część polskich eliminacji do mistrzostw świata IFMD w tańcu sportowym, które odbędą się w maju w Polsce. Wyłoniono ponad 150 prezentacji, które polscy zawodnicy pokażą na mistrzostwach.
Po grudniowych mistrzostwach Polski IFMD w kategoriach solowych hip hop, disco dance i disco freestyle oraz styczniowych zawodach w Radzyminie w electric i breaku, tym razem tancerze rozegrali głównie kategorie show (show dance, free show, fantazy, street dance revue) oraz prezentacje grupowe (duety, pary, miniformacje i formacje) w hip-hop i disco.
Klub Sportowy Aster w mistrzostwach reprezentowało ponad stu tancerzy z Tomaszowa, Wolborza i Opoczna, którzy wystartowali w 26 prezentacjach i 13 razy stanęli na podium. Poniżej wyniki tancerzy z Opoczna.
Drugie miejsca: Aleksandra Lachowska i Bartłomiej Dębiec w disco dance freestyle juniorów; formacja juniorów disco dance (grupa C).
Trzecie miejsca: formacja juniorów młodszych dance show (grupa A), miniformacja juniorów disco dance (grupa D), formacja juniorów dance show (grupa D), miniformacja juniorów młodszych hip-hop (grupa B).
Czwarte miejsce: formacja juniorów młodszych hip-hop (grupa B).
Zawody ponownie odbyły się w Hali Parkowej, w oprawie odpowiedniej dla imprezy tanecznej tej rangi. Już 20 maja w tym samym miejscu rozpocznie się rywalizacja w ramach mistrzostw świata IFMD w tańcu sporotwym.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »