tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Próbna matura z matematyki

 
We wtorek, 3 listopada po raz pierwszy od wielu lat wszyscy uczniowie klas maturalnych pisali próbną maturę z matematyki. W bieżącym roku szkolnym przedmiot ten wraca bowiem na egzamin dojrzałości jako obowiązkowy.

Od 2010 roku - po 25-letniej przerwie - matematykę znów trzeba będzie zdawać na maturze obowiązkowo. Tegoroczna matura z matematyki różnić się będzie od egzaminów zdawanych w latach ubiegłych, dlatego że zmieniła się podstawa programowa, a standardy wymagań egzaminacyjnych muszą być z nią zgodne.
Zadania matematyczne przygotowała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna. Wyniki i analiza matury próbnej mają pomóc w ustaleniu, jak uczniowie radzą sobie z materiałem. Wszyscy rozwiązywali test na poziomie podstawowym, który będzie obowiązkowy dla wszystkich maturzystów w maju.
W opoczyńskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 uczniowie wychodzili z sal w dobrych humorach, mimo deklaracji, że egzamin był trudny. Abiturienci podeszli do niego na luzie, gdyż jak sami mówią „nie ma się co stresować, to tylko matura próbna”. Na pytanie, czy egzamin dotyczył zagadnień, które ćwiczyli wcześniej, odpowiedzieli, że niektóre zadania zdołały ich zaskoczyć.
Co do samej matury z matematyki, uczniowie mają mieszane uczucia. Ci, którzy swą przyszłość wiążą z uczelniami technicznymi, nie widzą przeciwwskazań do obowiązkowego zdawania przedmiotu. Jednak nie wszystkim ten pomysł się podoba. Wyrazem głębokiego poirytowania zaistniałym faktem pozostają słowa jednej z maturzystek: Matematyka na maturze to głupota, niestety jest obowiązkowa.
Wyniki egzaminu Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi w grudniu. Dopiero wtedy okaże się czy rzeczywiście był trudny.
Uczniowie ZSP nr 1 tuż po wyjściu z próbnej matury.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (643) z dnia 6 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »