tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Próbna matura z Operonem

 

We wtorek, 23 listopada w większości szkół w całej Polsce rozpoczęła się matura próbna z języka polskiego z Wydawnictwem Pedagogicznym Operon, Gazetą Wyborczą i portalem Edulandia.pl. Próbna matura to element kompleksowego programu przygotowań do matury, który nie tylko umożliwi sprawdzenie wiedzy maturzystów, ale także przygotuje ich do realiów prawdziwego egzaminu. Do wzięcia udziału w próbnej maturze zostały zaproszone wszystkie szkoły. W województwie łódzkim do egzaminu przystąpiło blisko 70 procent uczniów klas maturalnych. Uczestniczyli w nim także uczniowie opoczyńskich placówek.
We wtorek młodzież zmagała się z arkuszami egzaminacyjnymi z języka polskiego na poziomie podstawowym. Na jego rozwiązanie mieli 170 minut. W środę, 24 listopada przystąpili do zadań z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Egzaminy będą sprawdzać nauczyciele z poszczególnych placówek. Dla maturzystów, którzy w maju będą musieli się zmierzyć z prawdziwym egzaminem, to sprawdzian wiedzy i tego nad czym trzeba jeszcze popracować.
Po zakończeniu matur wydawnictwo Operon sporządzi specjalny raport dla wszystkich szkół biorących udział w maturze. W raporcie poza wynikami będzie można znaleźć m.in. odpowiedzi na pytania, jak uczniowie radzą sobie ze stresem egzaminacyjnym lub jak trudny okazał się test.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (698) z dnia 26 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »