tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Poznali najnowsze trendy w rolnictwie

 
Rolnicy z gminy Drzewica na targach "Agrotech 2013" w Kielcach

W sobotę, 9 marca delegacja rolników z terenu gminy Drzewica uczestniczyła w XIX Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej "Agrotech 2013". Jest to największa impreza wystawiennicza branży rolniczej w Polsce.
Jak co roku, wyjazd do Kielc został zorganizowany przez Urząd Gminy i Miasta we współpracy ze Sławomirem Jakóbczykiem z Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Frekwencja dopisała. Wycieczka zgromadziła ponad pięćdziesięciu rolników. Razem z nimi na targi pojechał burmistrz Janusz Reszelewski.
Zwiedzający mieli okazję obejrzeć najnowocześniejsze maszyny i narzędzia rolnicze, środki ochrony roślin oraz inny asortyment do produkcji płodów rolnych. Swoje oferty zaprezentowało ponad 600 firm z Europy, Azji i Afryki.
Można było skorzystać z punktów konsultacyjnych dla rolników. Na pytania odpowiadali specjaliści Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Agencji Nieruchomości Rolnych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Chętni zwiedzili też Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi "Las?Expo 2013", na których wyeksponowano narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne.
Nasi rolnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w targach i zapowiedzieli, że do Kielc pojadą również w przyszłym roku.
foto: http://www.targikielce.pl


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (818) z dnia 15 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »