tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Pożegnali szkołę z humorem i łezką w oku

 
W piątek, 27 kwietnia naukę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy oficjalnie zakończyli uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego oraz czwartej Technikum Informatycznego. Uroczystość zorganizowaną w sali gimnastycznej uświetnił kapitalny występ artystyczny

Prowadzenie spotkania przypadło w udziale Andrzejowi Królowi, który w ciepłych słowach zwrócił się do abiturientów, podsumowując okres ich nauki w ZSP i życząc sukcesów w dorosłym życiu. Z życzeniami pospieszyli też goście ? starosta Jan Wieruszewski, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Reszelewska, burmistrz Janusz Reszelewski, komendant Komisariatu Policji, nadkom. Wojciech Dworak oraz przewodnicząca Rady Rodziców, Aneta Niemirska. Jak co roku, nie zabrakło nagród.
Najlepszą absolwentką ? ze średnią ocen 5,06 w trzyletnim cyklu nauczania ? została Wioleta Kwiatkowska. Prymuska otrzymała nagrodę starosty. Burmistrz wyróżnił Dominika Niemirskiego ? świetnego organizatora i społecznika, założyciela Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna Dłoń". Nagrodę Rady Rodziców za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymała Monika Płóciennik. Z kolei przedstawicielki Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu miały ze sobą główną nagrodę konkursu ?Wygraj bilet do Europarlamentu?. Wręczyły ją licealistce Emilii Ptaszek, która znalazła się w gronie 20 laureatów konkursu i 1 lipca wyjedzie do siedziby Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wyjazd organizuje biuro poselskie Adama Bielana.
Po nagrodach nawiązano bezpośrednie połączenie z Portugalią. Dzięki Internetowi można było zobaczyć, jak reprezentacja szkoły radzi sobie w Porto. Zaraz potem rozpoczął się program artystyczny przygotowany pod okiem nauczycielek Anny Reszki i Elżbiety Woźniak. Przed publicznością wystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich a także ? już po raz ostatni ? grupa uczniów odchodzących ze szkoły. Pokaz był naprawdę świetny.
Pierwsza część, mająca charakter humorystyczny, przebiegała w formule wiadomości telewizyjnych. W bardzo dowcipny sposób podsumowała szkolną przygodę trzech klas maturalnych. Za pomocą zdjęć i fotomontaży zaprezentowano m.in. sylwetki abiturientów i wychowawców ? Waldemara Danielika (kl. IIIP), Jarosława Bednarczyka (kl. IIIR) i Grzegorza Januszewskiego (kl. IV TI). Nie zabrakło zabawnych cytatów z prac maturalnych. Nic dziwnego, że co kilka sekund publiczność wybuchała śmiechem.
Później było poważniej. Drugą część występu zdominowały poezja i muzyka. Bardzo dobrze wypadł zespół wokalno?instrumentalny z dwoma nauczycielami w składzie ? Andrzejem Królem i Grzegorzem Januszewskim. Uczniowie wykonali utwory Marka Grechuty, Iry, Stanisława Soyki, Maryli Rodowicz. Zrobiło się sentymentalnie, a w trakcie kończącej koncert piosenki ?Ostatni raz z moją klasą? grupy Manchester poleciały łzy wzruszenia, również wokalistkom.
Po występie młodzież odebrała świadectwa oraz statuetki dla wyróżniających się uczniów i opuściła mury ZSP. Teraz przystąpi do egzaminów maturalnych. Życzymy powodzenia!

Nagrodę starosty odbiera najlepsza absolwentka, Wioleta Kwiatkowska

Ostatni występ w takim składziepe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »