tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Pożar w ZSS nr 3

 


28 października o godz. 11.39 dyspozytor powiatowego stanowiska kierowania PSP otrzymał informację o pożarze na dachu budynku ZSS nr 3. Na miejsce natychmiast przyjechało 6 zastępów PSP, w tym podnośnik hydrauliczny oraz 2 zastępy OSP. Przyjechały też dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Już po 4 min od zgłoszenia pożaru strażacy bardzo szybko ugasili ogień z podnośnika. Następnie przeszukali i sprawdzili pomieszczenia na zawartość substancji trujących i toksycznych, zabezpieczając miejsce zdarzenia. Prawdopodobną przyczyną pożaru były nieprawidłowo prowadzone prace dekarskie, o czym świadczył przewrócony pojemnik z masą uszczelniającą, która mogła się zapalić i rozlać na powierzchni dachu.
Na szczęście nie było poszkodowanych. Przed przybyciem straży ok. 800 uczniów i pracowników szkoły zostało ewakuowanych. Po dokładnym sprawdzeniu budynku dzieci wróciły do szkoły po swoje rzeczy i zostały odesłane do domów.
Spaleniu uległo ponad 30 m2 papy oraz częściowo ocieplenie ściany szczytowej. Szacunkowe straty to 5 tys. zł, uratowano mienie wartości 1 mln zł. Policja wyjaśnia okoliczności powstania pożaru.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (903) z dnia 31 Października 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »