tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Powitanie wiosny w żarnowskim PTTK

 
Sobotni ranek, 19 marca powitał uczestników rajdu „Pierwszy dzień wiosny” pięknym zimowym krajobrazem, wprawiając jednocześnie w zakłopotanie. Bo jak tu w takich warunkach szukać pod czapą śniegu oznak wiosny?

Uroczyste rozpoczęcie rajdu nastąpiło przed Gimnazjum w Szczercowie.
Organizatorzy przygotowali wszystkim ciekawą niespodziankę. Otóż dzieci i młodzież oraz ich opiekunowie mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Kopalnię Odkrywkową Węgla Brunatnego Szczerców.
Trasa rajdu przebiegała przez uroczysko Święte Ługi, miejsce gdzie od lat okoliczna ludność wydobywała torf dla celów opałowych. Wyrobiska powstałe po wydobyciu torfu, w sposób naturalny zapełniły się wodą, tworząc malownicze jeziorka i oczka wodne.
Ponad 140 osób uczestniczących w sobotnim rajdzie, reprezentowało szkoły podstawowe i gimnazja w: Szczercowie, Żarnowie, Białaczowie, Miedznej Drewnianej, Przedborzu, Petrykozach, Woli Krzysztoporskiej i Radomsku. Tradycyjnie z rajdowiczami 6–kilometrowy szlak przemierzała marzanna, nie mając pojęcia jak okrutny los ją wkrótce czeka. Podpalona i wrzucona do wody, długo jeszcze nie chciała odpłynąć, dając nareszcie możliwość nadejścia upragnionej wiosny.
Po przebyciu trasy wszyscy zostali przewiezieni do Gimnazjum w Szczercowie, gdzie przygotowano ciepły posiłek, prezentację multimedialną „Przyroda gminy Szczerców”, konkurs krajoznawczy „Szczerców na tle województwa łódzkiego” oraz występy artystyczne uczniów. Finalistami konkursu krajoznawczego zostali: Iwona Mularczyk z Gimnazjum w Żarnowie, Malwina Zielińska z Gimnazjum w Białaczowie i Bartłomiej Wijata z SP w Petrykozach.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »