tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Powiatowi matematycy

 


Powiatowy Konkurs Matematyczny powstał z inicjatywy Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a patronat nad konkursem sprawuje starosta Jan Wieruszewski. Nad stroną merytoryczną trzeciej edycji konkursu czuwali nauczyciele matematyki przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 1 im. Stanisława Staszica.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, wdrażanie młodzieży do samodzielnej pracy nad pogłębianiem i rozszerzaniem wiedzy matematycznej, popularyzacja tej wiedzy a także motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach: pierwszy odbył się 24 stycznia w szkołach. Do konkursu przystąpiło 14 szkół i wzięło w nim udział 219 gimnazjalistów. Uczestnicy mieli do rozwiązania sześć zadań testowych oraz cztery zadania otwarte. Uczestnicy pierwszego etapu mogli uzyskać 20 punktów. Najwyższe wyniki uzyskali: po dwadzieścia punktów: Bartłomiej Bolek ? ZSS nr 1, Marcin Kuchenbecker ? Gimnazjum w Drzewicy i Piotr Malicki ? Gimnazjum w Mniszkowie. Po 19 punktów zdobyli: Kinga Klemińska i Maciej Szczygłowski ? oboje z ZSS nr 1.
Drugi etap został przeprowadzony 21 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Wzięło w nim udział 33 uczniów z 14 gimnazjów. Uczestnicy mieli do rozwiązania, w czasie 60 minut, test składający się z czterech zadań zamkniętych i czterech otwartych. W tym etapie dopuszczono korzystanie z zestawu wzorów matematycznych oraz kalkulatora. Za rozwiązanie wszystkich zadań finaliści mogli uzyskać 15 punktów.
Zakończenie konkursu odbędzie się w Starostwie Powiatowym 7 marca o godz. 10.00.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »