tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Powiatowe schetynówki

 
Urząd Wojewódzki opublikował ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych


O tym, że wnioski powiatu o dofinansowanie dróg są bardzo wysoko w rankingu pisalismy w TOP nr 46 z 16 listopada ub.r.
Komisja do spraw oceny wniosków zakończyła prace nad tymi złożonymi w naborze uzupełniającym, ogłoszonym po zmianie zasad programu. Rozpatrzyła również złożone przez beneficjentów zastrzeżenia, uwzględniając je. Tym samy gotowa jest już ostateczna lista rankingowa projektów drogowych, które w tym roku zostaną dofinansowane w ramach II etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych ?Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój?. We wtorek, 15 stycznia zatwierdził ją wojewoda łódzki. Lista zakwalifikowanych wniosków została teraz przedłożona Ministrowi Administracji i Cyfryzacji. Po jej zatwierdzeniu, do 31 stycznia, opublikowana zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Podobnie, jak we wstępnej liście rankingowej, wnioski złożone przez powiat zajęły wysokie miejsca na liście ostatecznej, co gwarantuje samorządowi przyznanie dofinansowania. Na czwartym miejscu wstępnej listy rankingowej dla dróg powiatowych znalazł się wniosek o dotację do przebudowy odcinka Jelnia ? Drzewica (to I etap rozbudowy drogi powiatowej nr 3108E na odcinku od granicy gmin Opoczno i Drzewica do Drzewicy). Według kosztorysu zadanie ma kosztować około 6 mln zł. Dotacja wyniesie 3 mln zł. Pozostałe koszty pokryją wspólnie powiat i gmina Drzewica (po równo).
Drugi ze złożonych przez powiat wniosków znalazł się na ósmym miejscu w rankingu. Zakłada on rozbudowę odcinka drogi powiatowej Afryka ? Tomaszów w gminie Żarnów (III etap rozbudowy drogi powiatowej nr 1504E na odcinku od granicy powiatów piotrkowskiego i opoczyńskiego do Żarnowa) oraz przebudowę tej drogi na odcinku obejmującym teren kolejowy (z wyłączeniem wiaduktu). Koszt tego zadania to około 3,25 mln zł. Dotacja wyniesie 1.621.359 zł, resztę pokryją powiat i gmina Żarnów.
Mimo zmiany zasad finansowania projektów zwiększającej dofinansowanie z 30 do 50% żaden z samorządów gminnych z naszego powiatu nie ubiegał się o dotacje w naborze uzupełniającym.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »