tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Potrzebna pomoc

 
Na szczęście są jeszcze ludzie, którym nie jest wszystko jedno

Do naszej redakcji przyszedł młody mężczyzna, by poprosić o pomoc. W Opocznie na ul. Staszica na jednym ze słupów energetycznych młody bocian pracowicie wybudował sobie gniazdo. Znosił gałęzie, konstrukcja stawała się coraz większa. Ale fatalnie wybrał miejsce – ten konkretny słup jest otoczony z kilku stron przewodami, więc ani dla boćka to nie jest bezpieczne, ani dla energetyków.
Pogodowe anomalia, jakie nas ostatnio dotykają, mogą przecież spowodować, że gniazdo spadnie i pozrywa przewody energetyczne. Trzeba byłoby więc albo zlikwidować bocianie gniazdo (czego nikt nie chce), albo wzmocnić jego podstawę specjalną konstrukcją, która zabezpieczy je przed upadkiem.
Pojechaliśmy na miejsce. Bocian okazał się świetnym modelem, wdzięcząc się do obiektywu. Ale potwierdziliśmy fakt, że gniazdo w tym miejscu stanowi realne niebezpieczeństwo. Lada chwila bociany będą odlatywać do ciepłych krajów. Będzie więc czas, by przy pomocy specjalnej konstrukcji i przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu zabezpieczyć gniazdo. Sami mieszkańcy przecież tego nie zrobią. Potrzebna jest więc pomoc.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (682) z dnia 6 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »