tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Mniszków

 Poszkodowanych dziewięciu policjantów

 
O dziwnej interwencji policji w Małych Końskich (gm. Mniszków) pisaliśmy tydzień temu, dziś nieco więcej szczegółów

Do zdarzenia doszło w środę, 15 października, po godz. 13.00, w Małych Końskich (gmina Mniszków). Policję wezwała w związku z konfliktem z sąsiadami rodzina M. Przybyło dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Paradyżu. Nie mogli porozumieć się z mocno wzburzonymi wzywającymi, więc o przyczynę sporu pytali sąsiadów. Kto wie, czy nie to właśnie było powodem do ogromnej irytacji małżonków M., lat 62 i 69 oraz ich trzech synów w wieku 29, 33 i 39 lat. Cała piątka zaczęła wyzywać policjantów i szarpać się z nimi. W szamotaninie zaczęli używać podręcznych narzędzi: kijów, łopat, młotków, fruwały kamienie. Na miejsce awantury przyjechał kolejny patrol policyjny, wezwany na pomoc. Tym razem z drogówki, ale też nie zdołali opanować sytuacji. Wezwano kolejne ekipy, w sumie dojechały na miejsce cztery grupy policjantów. I dopiero wówczas zdołano opanować sytuację. Dziewięciu policjantów zostało rannych, poturbowanych, jeden z nich wylądował w szpitalu. Już z niego wyszedł, ale zwolnienie trwało powyżej 7 dni. Ucierpiał radiowóz obrzucony kamieniami. Policjanci użyli wobec jednego z synów paralizatora, ale okazał się ona za słaby by okiełznać wielkiego chłopa. Trzeba było użyć go po raz drugi i dopiero to poskutkowało.
Zatrzymani zostali 69?letni Czesław, 62?letnia Helena, 39?letni Zbigniew, 33?letni Wojciech i 29?letni Paweł M. Praktycznie rodzina dysfunkcyjna. Wszyscy z trójki synów mają orzeczenia o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu różnym, w tym jeden z pierwszą grupą inwalidzką. Generalnie wszyscy mieszkali w warunkach, które z człowieczeństwem raczej niewiele mają wspólnego.
Opoczyńska prokuratura postawiła wszystkim zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji i zniszczenia mienia. Sąd wobec krewkiej rodziny zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec dwóch mężczyzn, na miesiąc wobec kobiety. Pozostałych dwóch zatrzymanych otrzymało dozór policyjny. Cała piątka prawdopodobnie zostanie wysłana na obserwację psychiatryczną.
Jak dowiedzielismy się komenda wojewódzka prowadzi postępowanie mające wyjaśnić czy podczas interwencji policyjnej zachowane zostały wszelkie prcedury.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (903) z dnia 31 Października 2014r.
W dziale Mniszków dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »