tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Porozumienie na kolejny rok

 
Podpisano umowę o współpracy między Komendą Powiatową Policji a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy na rok szkolny 2012/2013Umowę podpisują dyrektorka ZSP Monika Machula i komendant powiatowy policji, insp. Janusz MygaOd pięciu lat Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych prowadzi naukę w klasach o profilu policyjnym. - Pomysł powstał około 2006 roku - mówi dyrektorka ZSP Monika Machula. - Wiedzę na temat klas policyjnych czerpaliśmy z doświadczeń podobnych oddziałów funkcjonujących w innych placówkach. Naszym założeniem było zaproponowanie gamy zajęć, które rozszerzają zainteresowania uczniów tematyką policyjną. W roku szkolnym 2007/2008 stwierdziliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani do otworzenia takiej klasy.
Drzewicki ZSP przecierał szlaki jako jedna z pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie. Zajęcia ?policyjne? były realizowane na podstawie zatwierdzonej innowacji dydaktycznej.
Początkowo wszelkie inicjatywy bazowały na podstawie nieformalnych i niesystematycznych kontaktów z Komendą Powiatową Policji oraz Komisariatem Policji w Drzewicy. Mimo to uczniowie mieli możliwość przyglądania się pracy drogówki i dochodzeniówki. Odwiedzali laboratoria policyjne, poznali tresurę psów policyjnych. Zobaczyli, jak funkcjonuje policja zagraniczna. Wizytowali również jednostki wojskowe - komandosów i lotników, jednostki straży pożarnej, służby ratownictwa medycznego.
Z wielu przedsięwzięć warto wymienić m.in. wyjazd do szkoły policyjnej w Lipsku, wizyty w Centrum Przygotowań Policji w Legionowie, Centralnym Laboratorium Policji w Warszawie i jednostce wojskowej w Glinniku koło Tomaszowa Mazowieckiego. Na terenie szkoły odbywały się manewry policyjne z udziałem funkcjonariuszy z drzewickiego komisariatu i opoczyńskiej komendy.
Wraz z upływem czasu nieformalne kontakty przestały wystarczać. - Dzięki komendantowi KP w Drzewicy, podinsp. Wojciechowi Dworakowi, w 2010 roku po raz pierwszy podpisaliśmy umowę o współpracy pomiędzy naszą szkołą a Komendą Powiatową Policji - zaznacza dyrektorka. - Umowa jest podpisywana na dany rok szkolny i obejmuje wszystkie klasy policyjne w szkole. Określa zasady współpracy szkoły i policji, zapewnia możliwość prowadzenia regularnych zajęć z uczniami. Oprócz zajęć teoretycznych policjanci prowadzą szkolenie z musztry oraz warsztaty z kryminalistyki. Dodatkowo uczniowie klas policyjnych mają obowiązkowe zajęcia z samoobrony, strzelectwa oraz przygotowują się do sprawnościowych testów policyjnych.
Kolejna dwustronna umowa o współpracy, tym razem na rok szkolny 2012/2013, została podpisana w czwartek, 27 września podczas spotkania z powiatowym komendantem policji, insp. Januszem Mygą i komendantem KP w Drzewicy Wojciechem Dworakiem. Podpisy na dokumentach złożyli powiatowy komendant policji i dyrektorka ZSP. Insp. Janusz Myga przedstawił pakiet pomysłów, których realizacja da młodzieży doskonałą szansę preorientacji zawodowej.
Sptkanie zorganizowane w sali gimnastycznej zgromadziło uczniów i wychowawców klas policyjnych oraz gości, w tym drzewickich gimnazjalistów. Wszyscy obejrzeli pokazy musztry, układów z samoobrony, sprawności strzeleckiej i testów sprawnościowych, czyli selekcyjnego toru przeszkód. Była też prezentacja multimedialna na temat udziału uczniów w różnorodnych formach szkolenia policyjnego.
Dyrektorka Machula zaprosiła obu komendantów do rozmów z uczniami klas policyjnych. Podczas wspólnego poczęstunku była okazja do wymiany spostrzeżeń i uwag dotyczących współpracy.
Sptkanie zorganizowały wychowawczynie klas policyjnych, Grażyna Wójcik i Elżbieta Woźniak. Za oprawę multimedialną odpowiadali Mateusz Białek, Krystian Kolasa i Michał Pomykała.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »