tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Porozmawiaj z notariuszem o spadkach – bezpłatnie w notariatach

 
27 listopada – Dzień otwarty notariatu

W sobotę, 27 listopada, w godzinach od 10.00 do 16.00 łódzcy notariusze będą udzielać bezpłatnych porad na tematy związane z dziedziczeniem, spadkami, testamentami.
Dyżurować będą w siedzibie Rady Izby Notarialnej w Łodzi przy ulicy Narutowicza 119A, a także w kancelariach notarialnych w innych miastach należących do okręgu Izby Notarialnej w Łodzi. Notariusze odpowiedzą na wszelkie pytania związane ze sprawami spadkowymi. Na miejscu będą też dostępne informacyjne ulotki. Wybór tematyki nie jest przypadkowy – notariusze widzą ogromne społeczne zapotrzebowanie na rzetelne informacje o dziedziczeniu. Prawo spadkowe to dziedzina, która bardzo ludzi interesuje, świadczą o tym zarówno pytania zadawane w kancelariach, jak i listy napływające do redakcji pism poradnikowych. Jednocześnie wiele tu niejasności i błędnych przekonań. Wiele osób sądzi choćby, że może w testamencie zapisać konkretne składniki majątku poszczególnym spadkobiercom, tymczasem w polskim prawie to niemożliwe.
W ostatnich latach pojawiły się również nowe instytucje prawne – przede wszystkim notarialne poświadczenie dziedziczenia. Umożliwia ono potwierdzenie praw do spadku bez konieczności czekania na sądowe stwierdzenie spadku zwykle wystarczy jedna wizyta w kancelarii notarialnej. Wygoda i prostota tego rozwiązania sprawiają, że szybko zdobywa popularność, wciąż jednak warto upowszechniać wiedzę o nim.
Akcja odbywa się także w 11 innych miastach Polski. Więcej szczegółów na stronie Krajowej Rady Notarialnej: www.krn.org.pl
W naszym rejonie notariusze biorący udział w akcji, będą dyżurować w swoich kancelariach notarialnych:
Tomaszów Mazowiecki – notariusz Janina Górecka, ulica św. Antoniego 34 oraz notariusz Romualda Mieczkowska, ulica POW 17,
Opoczno – notariusz Alicja Dybalska–Smus, ulica Biernackiego 18c,
Rawa Mazowiecka – notariusz Irena Sułkowska–Słomka i notariusz Agnieszka Przytuła, ulica Reymonta 8.
Rzecznik Rady Izby Notarialnej w Łodzi
Teresa Dybalska


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (698) z dnia 26 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »