tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Ponad 30 kilometrów

 
II Opoczyński Rajd Rowerowy Towarzystw SportowychJechało się bardzo dobrze bo dopisała pogoda


W niedzielę, 27 czerwca odbył się II Rajd Rowerowy Towarzystw Sportowych Opoczno 2010. Kolumna rajdowa dokładnie o godzinie 10.00 ruszyła na trasę. Rowerzysci mieli do pokonania dystans ponad 30 kilometrów z odpoczynkiem w Mroczkowie Gościnnym.
Rajdowcy jechali ulicami Inowłodzką Moniuszki, Staromiejską przez Wolę Załężną, Zameczek, Wygnanów, Wólkę Karwicką do Mroczkowa. Kolumna rajdu poruszała się zdyscyplinowanie i dość szybko, gdyż na półmetku zameldowała się z 30–minutowym wyprzedzeniem.
Na terenie Zespołu Szkół Rolniczych dyrektor Bogdan Bednarczyk wraz z załogą przygotował dla rowerzystów poczęstunek. Po posiłku i odpoczynku rajdowcy wrócili do Opoczna – przez Bielowice, Zameczek, Międzybórz, Sobawiny, Wolę Załężną, ulice Staromiejską, Libiszewską, Kwiatową pod Miejski Dom Kultury, gdzie odbyło się podsumowanie rajdu.
Organizatorzy wyróżnili najmłodszych uczestników rajdu – Julię Cichawę, urodzoną w 2002 roku i Filipa Włodarczyka, urodzonego w 2003 roku, najstarszego rowerzystę – Wojciecha Zacharskiego, urodzonego w 1935 roku oraz najliczniejszą, siedmioosobową rodzinę Cichawów. Najliczniej reprezentowaną szkołą był ZSS nr 3 – 15 uczestników. Nagrodę niespodziankę za ambitną jazdę na trasie otrzymał Cyryl Jaciubek. Wśród 102 uczestników rajdu rozlosowano 15 nagród ufundowanych przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która otrzymała od organizatorów puchar za wspieranie rajdów w naszym mieście.
W czasie rajdu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji prowadzili akcję „Rowerem bezpieczniej do celu”. Jej zadaniem było przypomnienie rowerzystom o bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych i ścieżkach rowerowych.
Organizatorami rajdu byli: Opoczyńskie Ludowe Towarzystwo Sportowe, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Ceemka, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Opocznie, Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »