tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pomagając innym, pomagasz sobie

 
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

W poniedziałek, 28 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Brzustowcu odbył się apel poświęcony tematowi, który tkwi na co dzień w naszym życiu, który jest obok nas, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jest to pomoc drugiemu człowiekowi.
W obecności dyrektorki szkoły Mirosławy Wijaty, nauczycieli oraz uczniów uczniowie z klas IV–VI zaprezentowali teksty mówiące o istocie pomagania, dlaczego i jak pomagać oraz gdzie szukać potrzebujących.
W związku z ogłoszeniem przez Radę Europy 2011 roku Europejskim Rokiem Wolontariatu występujący zaznajomili zgromadzoną społeczność szkoły z ideą wolontariatu. Scenografię stanowiły plakaty z aforyzmami znanych ludzi, myślicieli i filozofów (takich jak Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, bp Jan Chrapek, Dante Aligheri i inni).
Oprawę muzyczną przedstawienia stanowiły piosenki znanych polskich artystów i zespołów, m.in. Edyty Geppert, Hey i Edyty Bartosiewicz oraz Maryli Rodowicz.
Dopełnieniem całości była przygotowana prezentacja multimedialna ukazująca różne formy pomocy potrzebującym. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali i oglądali prezentowane treści. Apel przygotowały Anna Świderska – nauczycielka historii oraz Alicja Pecyna – nauczycielka przyrody.
Podkreślić należy, iż uczniowie szkoły wielokrotnie udowodnili, że nie jest im obojętny los potrzebujących. Co roku zbierają pieniądze podczas ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”, włączyli się w zbiórkę darów rzeczowych na pomoc poszkodowanym w trakcie ubiegłorocznej powodzi w Polsce.
W lutym placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Wkręć się w pomaganie”, której organizatorem na terenie gminy jest Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Akcja polega na zbiórce plastikowych zakrętek na cele charytatywne. Obie wspomniane nauczycielki są jej koordynatorkami na terenie szkoły.
Poprzez takie działania oraz udział w różnych akcjach placówka chce uwrażliwiać uczniów na potrzeby innych ludzi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (716) z dnia 1 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »