tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Poligloci z ZSP

 
Pierwsi laureaci projektu językowego w Zespole Szkół PonadgimnazjalnychAleksandra Jurek, Patryk Lewandowski, Marcin Matysiak


Od maja 2009 roku w drzewickim ZSP trwają dodatkowe zajęcia z języka angielskiego i języka niemieckiego w ramach projektu „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”, dofinansowanego ze środków unijnych. Są to warsztaty integracyjne mające na celu nie tylko naukę angielskiego i niemieckiego, ale również wymianę doświadczeń pomiędzy uczniami klas o ukierunkowaniu policyjnym i czynnymi zawodowo funkcjonariuszami z Drzewicy i Opoczna.
Są to pierwsze tego typu zajęcia w powiecie, a nawet w województwie. Odbywają się w czterech grupach we wtorki w godz. 7.30–9.05. Lekcje dydaktyczne prowadzą nauczycielki języków obcych: Ilona Długosz, Marta Sobolewska, Beata Pancer i szkolna opiekunka projektu Anna Niemczyk–Więckowska.
Oprócz standardowego kursu „general English” czy „standard Deutch” zajęcia są poszerzane o zagadnienia związane z tematyką policyjną czy prawną. Zasób słownictwa i stopień trudności ćwiczeń jest dostosowany do możliwości i poziomu grup.
Do zakończenia projektu w czerwcu planowana jest jeszcze projekcja filmu o tematyce kryminalnej i jego analiza pod kątem językowym a także lekcja multimedialna z wykorzystaniem nowego sprzętu, w który niedawno została doposażona szkoła. Nauczycielki chcą także opracować broszurę tematyczną w języku angielskim i niemieckim, zawierającą podstawowe zwroty komunikacyjne przydatne w pracy policjanta, które uczestnicy projektu poznali w trakcie kilkumiesięcznych zajęć.
Ze względu na terminy zewnętrzne, zależne od British Council i Instytutu Goethego trzeba było wyłonić pierwszych laureatów projektu na prawie trzy miesiące przed jego zakończeniem.
23 marca we wszystkich grupach odbył się test podsumowujący, celem wyłonienia kandydatów do egzaminów zewnętrznych: First Certificate of English oraz Zertifikat Deutch. Możliwość przystąpienia do tych egzaminów stanowi główną nagrodę w projekcie, a ich koszty pokryte zostaną ze środków finansowych projektu.
Laureatami, którzy uzyskali najwięcej punktów i pojadą zdawać egzaminy zewnętrzne są: Patryk Lewandowski i Marcin Matysiak z języka angielskiego oraz Aleksandra Jurek i Przemysław Wilk z języka niemieckiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
13 kwietnia Patryk Lewandowski i Marcin Matysiak zostali zgłoszeni komisyjnie – przez koordynatora projektu Monikę Skwarę–Szołowską ze starostwa oraz szkolnego opiekuna Annę Niemczyk–Więckowską – w British Council – Centrum Egzaminacyjnym w Łodzi jako oficjalni kandydaci do egzaminu FCE i zarejestrowani na stronie internetowej CE. Tydzień później, 20 kwietnia do certyfikatu z języka niemieckiego zgłoszono Aleksandrę Jurek i Przemysława Wilka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »