tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Pokaz aut klasycznych i zabytkowych

 
W niedzielę, 23 maja około 25 aut zaprezentowano na pokazie zorganizowanym przez Muzeum RegionalneZainteresowanie było bardzo duże (foto: Filip Gocman)


„Pokaz pojazdów zabytkowych i klasycznych” to impreza pod patronatem burmistrza Opoczna, a patronat medialny objęła redakcja TOP. Auta, które można było zobaczyć brały udział w VII Eskapadzie Szlakiem Republiki Partyzanckiej oraz VI Eskapadzie Patriotycznej. Większość pojazdów przyjechało specjalnie na ziemię opoczyńska z Małopolski oraz południowych województw kraju.
Każdego roku rajd obejmuje inne rejony Polski. Dzięki pomocy pochodzącej z Opoczna Elizy Stępień (uczestniczki eskapady) oraz współpracy Muzeum Regionalnego trasę eskapady tym razem wytyczono przez nasz region.
Przed przyjazdem do miasta uczestnicy udali się do Studzianny oraz pod szaniec mjra Henryka Dobrzańskiego–Hubala do Anielina. Tam złożono kwiaty i zapalono znicze, a o „szalonym majorze” opowiedział dyrektor opoczyńskiego muzeum Tomasz Łuczkowski. Następnie kolumna przejechała do Spały i sąsiedniej Konewki, gdzie zwiedzono bunkry z okresu II wojny światowej.
W Opocznie auta prezentowały się obok Miejskiego Domu Kultury, bowiem pokaz był imprezą towarzyszącą 30–leciu MDK. Po przywitaniu uczestników eskapady przez burmistrza Jana Wieruszewskiego, wraz z zastępcą Jarosławem Wiktorowiczem oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Zdzisławem Wojciechowskim, rozdano pamiątkowe nagrody i puchary dla kierowców. Specjalny upominek dla gości w postaci wydawnictw regionalnych ufundował Włodzimierz Stępień, właściciel Zakładu Projektowo–Wykonawczego. Po części oficjalnej wszyscy chętni mogli oglądać i fotografować zaprezentowane auta, a uczestnicy rajdu udali się na poczęstunek, na który zaprosił burmistrz Opoczna.
Jak zapewniali kierowcy, ziemia opoczyńska bardzo im się spodobała i chętnie tu wrócą. Współorganizatorami imprezy byli: Europejska Asocjacja Automobilerów oraz Koło Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Kieleckiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »