Pojechali po naukę

Puchar Świata w kolarstwie górskim

Nowe Mesto na Morawach w Czechach gościło w minionym tygodniu najlepszych kolarzy górskich uczestniczących w VI edycji Pucharu Świata. Rywalizacja rozpoczęła się od wyścigów juniorskich. Na starcie nie zabrakło oczywiście Polaków a wśród nich trójki kolarzy ze Sławna ? Marty Turoboś, Szymona Białasa i Maksymiliana Jędrzejczyka.
Start naszych kolarzy miał na celu zdobycie doświadczenia i zapoznanie się ze specyfiką największych imprez kolarskich świata. ? Jazda na trasie, która niemal w całości jest obstawiona tysiącami kibiców, to wspaniałe przeżycie, niespotykane w naszym kraju ? relacjonowała Marta. ? Jechało mi się dobrze, ale niestety rywalki są tak mocne , że trudno z nimi nawiązać kontakt. Dodatkowo startowałam z ostatniego rzędu, co daje sporą stratę już na starcie.
Marta swój udział w Pucharze Świata uważa za udany, a miejsce 15. jest zupełnie przyzwoite. W gronie seniorek Anna Szafraniec zajęła 27. miejsce.
Startujący również z ostatniego rzędu juniorzy nie walczyli o najwyższe lokaty. Szymon Białas został sklasyfikowany na 60. miejscu, Maksymilian Jedrzejczyk był 67.
Najlepiej z Polaków wypadł Marek Konwa, który w kategorii orlików zajął trzecie miejsce. Marek Galiński ukończył wyścig na 55. pozycji.
W najbliższy piątek najmłodsi kolarze ze Sławna wystartują w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie torowym w Łodzi. W poniedziałek juniorzy młodsi i juniorzy wyjadą na obóz sportowy do Karpacza, podczas którego wystartują w Górskich Mistrzostwach Polski na szosie.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (736) z dnia 19 Sierpnia 2011r.