tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Podziwiali mistrzów świata

 
LUKS Sławno na mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym

Kolarze mają krótką przerwę w startach i treningach, ale już niebawem - w czasie ferii - obozem sportowym w Borowicach koło Karpacza rozpoczną przygotowania do nowego sezonu.
Trener Przemysław Gierczak postanowił pokazać swoim podopiecznym zawody najwyższej światowej rangi. W piątek, 29 stycznia zawodnicy LKK LUKS Sławno Marta Turoboś, Szymon Białas, Maksymilian Jędrzejczyk oraz trener i były kolarz Hubert Stępień wyjechali na mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym w Czeskim Taborze.
W sobotę niewielka grupa kibiców z Polski miała ogromne powody do radości i świętowania, ponieważ w wyścigu młodzieżowców bracia Paweł i Kacper Szczepaniakowie ze Strzelec Krajeńskich nie dali szans rywalom z całego świata zdobywając złoty i srebrny medal. Do medalu niewiele zabrakło również Markowi Konwie z Zielonej Góry, który jeszcze na ostatnie okrążenie wjeżdżał jako trzeci. Niestety, zabrakło mu nieco sił w końcówce i finiszował na piątym miejscu. W środku stawki zakończyli zmagania polscy juniorzy.
W niedzielę rywalizowały panie oraz panowie w kategorii seniorów. Wśród pań nasza jedyna reprezentantka Marzena Wasiuk z Ełku przyjechała w połowie stawki. Wśród seniorów z Polaków wystartował jedynie Mariusz Gil. Mimo dobrej jazdy w początkowej fazie wyścigu wycofał się z wyścigu z powodu problemów ze sprzętem. Zwyciężył faworyt gospodarzy Zdenek Stybar.
- To, co zobaczyliśmy w Taborze będziemy długo wspominać - mówił po powrocie trener. - Marzymy, by wystartować w takiej imprezie. Kolarzy dopingowało około 40 tysięcy kibiców, którzy stworzyli klimat, jakiego nie spotyka się nigdzie indziej. Można to porównać jedynie do atmosfery podczas Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »