Drzewica

Podwójne podium drzewickich kadrowiczów

Kajakarstwo górskie

W miniony weekend, 6?7 lipca czołowi juniorzy LKK pływali na torze w Krakowie, gdzie rozgrywano międzynarodowe regaty cyklu Junior Cup 2013. Prestiżowe zawody pod egidą Europejskiej Federacji Kajakowej zgromadziły slalomistów z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Kazachstanu, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Nowej Zelandii. Rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach wiekowych.
Członkowie narodowej kadry juniorów z Drzewicy należeli do najlepszych. Zanotowali bardzo dobre wyniki i wywalczyli dwa miejsca na podium.
Wszystkie drzewickie osady udanie popłynęły w kwalifikacjach i półfinałach, dzięki czemu awansowały do decydującej rozgrywki.
Po finałach najwięcej powodów do zadowolenia mieli kanadyjkarz Paweł Smolarski i kajakarz Bartosz Dębowski, startujący w grupie do 18 lat. Obydwaj wywalczyli w swoich konkurencjach trzecie miejsca.
Młodsze osady ? kategorii U?16 ? uplasowały się blisko podium. Na czwartej pozycji rywalizację w C?1 zakończył Przemysław Nowak. Pecha miała dwójka kanadyjka Wojciech Klata ? Krzysztof Zych, która w przejeździe finałowym otrzymała 50 pkt karnych i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji.
Z Krakowa nasi kadrowicze wyjechali na Słowację, gdzie przygotowują się do mistrzostw świata juniorów i młodzieżowców. Najważniejsza impreza sezonu zostanie rozegrana w dniach 17?21 lipca na torze w Liptowskim Mikulaszu.