tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Podsumowali projekt

 

Uczniowie drugiej klasy gimnazjum przy Zespole Szkół w Ogonowicach realizowali projekt zatytułowany "Cudze chwalicie, swego nie znacie", pod opieką Marty Wijaty i nauczycieli wspierających ? Sylwii Rożej i Beaty Wiktorowicz.
Klasa podzielona została na trzy zespoły. Każdy zespół zajmował się przydzieloną mu częścią projektu. Pierwszy zespół 4 czerwca br. opracował i przeprowadził wycieczkę do Opoczna. Uczniowie byli przewodnikami swoich starszych kolegów z klas piątych (z podstawówek w Bielowicach i Ogonowicach), których oprowadzili po mieście, opowiadając o najciekawszych miejscach.
Drugi zespół 5 czerwca zaprezentował społeczności szkolnej informacje o postaciach historycznych m.in. o Kazimierzu Wielkim, Edmundzie Biernackim i Tadeuszu Kościuszce, w formie plansz i przekazu słownego oraz o znanych w regionie postaciach współczesnych. Po prezentacji odbył się konkurs wiedzy o omówionych postaciach, a potem wręczenie zwycięzcom nagród.
Trzeci zespół 6 czerwca przedstawił uczniom pierwszej klasy gimnazjum tradycje, zwyczaje i folklor ziemi opoczyńskiej, stroje ludowe, regionalne potrawy, wiersze oraz legendę. Zaproszony został Zespół Pieśni i Tańca "Tramblanka", który wystąpił przed uczniami całej szkoły. Uczestnicy projektu zebrali i zaprezentowali stare nieużywane już narzędzia oraz elementy wystroju domów. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności szkolnej. Miały dużą wartość edukacyjną. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum wykazali się dużymi umiejętnościami organizacyjnymi, inwencją i pomysłowością. Włożyli w swoje prezentacje bardzo dużo czasu i pracy.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »