tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Podsumowali dwuletnie kursy

 
W poniedziałek, 24 czerwca w Starostwie Powiatowym podsumowano 2?letni projekt edukacyjny realizowany przez powiat w ramach dotacji unijnej. Uczestnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki w organizowanych kursach odebrali z rąk starosty gratulacje i certyfikaty ukończenia szkoleń

Uczniowie technikum obsługi turystycznej i technikum informatycznego ZSP nr 1 i ZSP w Drzewicy ukończyli kursy informatyczne i cykl szkoleń z języka angielskiego zorganizowanych w ramach projektu "Rozwój kompetencji ? drogą do przyszłości. Realizacja kursów Microsoft i Cisco oraz zajęć dydaktyczno-wyrównawczych". W ciągu dwóch lat jego realizacji ze 138 młodymi ludźmi zrealizowano 2125 godzin zajęć.
Projekt był realizowany przez powiat opoczyński dzięki dotacji unijnej, przyznanej w ramach działania "Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego" POKL. Jego wartość przekroczyła 502 tys. zł, a starostwo wyłożyło na ten cel z własnej kasy 64 tys. zł. Zajęciami pozaszkolnymi oraz zajęciami dydaktyczno?wyrównawczymi, ukierunkowanymi na rozwój kompetencji informatycznych oraz porozumiewania się w języku obcym, objęto w jego ramach 138 uczniów ZSP nr 1 i ZSP w Drzewicy. Najzdolniejsi uczniowie Technikum Informatycznego wzięli udział w specjalistycznych, certyfikowanych kursach Microsoft i Cisco, zaś uczniowie Technikum Obsługi Turystycznej z najniższymi wynikami ? w wyrównawczych zajęciach z języka angielskiego. Wszystkich objęto ównież doradztwem edukacyjno?zawodowym. W efekcie, jak wykazały testy, wiedzę i umiejętności młodzieży z języka angielskiego podniesiono o 54%, a z zakresu kompetencji informatycznych o 65%. Zajęcia pozwoliły młodzieży nabyć praktyczne umiejętności zawodowe, które zwiększą ich szanse na rynku pracy. Tym samym projekt spełnił swoje zadanie, podnosząc jakość kształcenia zawodowego w naszym powiecie.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »