tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Podpowiadamy promocji

 
Sam na to nie wpadłem. Wydawało mi się bowiem, że o tak oczywistych rzeczach jak pamięć o walczących na froncie przypominać nie trzeba. A jednak

Uwagę na ten problem zwrócił nam rodzic jednego z żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz., przebywający aktualnie w Afganistanie. Powiedział nam, że syn mu się skarży w listach, że jest spora grupa członków kontyngentu, o których nikt, oprócz rodzin nie pamięta. Są miasta, gminy, powiaty, które pamiętając o swoich obywatelach przyślą co jakoś czas dowód owej pamięci. Są to najczęściej życzenia z okazji ważnych świąt państwowych czy kościelnych. Do żołnierzy przychodzą paczki, a w nich gadżety promocyjne miasta, gminy, powiatu w postaci smyczy, pendrive?ów, kalendarzy, folderów. Koordynatorzy powołani przez władze samorządowe proponują szkołom przygotowanie przez uczniów kart świątecznych, laurek i co tam jeszcze wymyślą. Te paczki są następnie przesyłane pocztą wojskową do bazy w Afganistanie, gdzie przekazywane są dowódcom pododdziałów, a ci przekazują je swoim podwładnym. Ostatnio np. dzieciaki jednego z przedszkoli w Piotrkowie Trybunalskim, mieście w którym nie stacjonuje żadna jednostka, przygotowały karty świąteczne dla żołnierzy. Zostały one dostarczone do dowództwa w Tomaszowie Maz. i pocztą wojskową przesłane do Afganistanu.
Niechlubnymi wyjątkami w tym zakresie są miasta w których stacjonują pododdziały 25 BKPow., tj. Łęczyca i Tomaszów Mazowiecki. Na tę ?czarną listę? wpisuje się również Opoczno, które jakkolwiek nie jest miejscem dyslokacji jednostek walczących w Afganistanie, to jednak jako miasto szczyci się współpracą z dowództwem brygady, ma patronat nad 25 batalionem dowodzenia, a na dodatek jego dowódca jest opocznianinem. Truizmem będzie mówienie, że w chwili obecnej batalion i jego dowódca walczą z talibami.
Rozmawiałem z przedstawicielami wyższej kadry dowódczej 25 BKPow. Potwierdzają moje ustalenia dotyczące braku pamięci ze strony władz samorządowych, w których stacjonują jednostki brygady oraz amnezji władz powiatu opoczyńskiego i gmin wchodzących w jego skład. Pewnie przypomną sobie o żołnierzach jak trzeba będzie pochwalić się udziałem kompanii honorowej w uroczystościach miejskich czy powiatowych.
My, przy najbliższej okazji wyślemy do magistratów paczki ze środkami na wzmocnienie pamięci.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »