tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Podpiszą umowę

 
Prawie trzydzieści milionów złotych dla Opoczna

W piątek, 23 marca w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, podpisana zostanie umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji w aglomeracji Opoczno (17 mln zł), wraz z modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków (21 mln zł) i unowocześnieniem ujęcia wody (przetarg jeszcze nie rozstrzygnięty. Całość ma kosztować około 40 milionów złotych, z czego 27 mln otrzyma z Ministerstwa Środowiska.
17 mln popłynie na kanalizację miasta oraz pobliskich miejscowości ? Ostrowa, Dzielnej, Różanny, Woli Załężnej i Januszewic, Bukowca Opoczyńskiego. Na tę część inwestycji przetarg został już rozstrzygnięty, ale umowa z wykonawcą jeszcze nie jest podpisana (było to zastrzeżone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia). Podobnie jest z modernizacją opoczyńskiej oczyszczalni ścieków, która ma być przeprowadzona za 21 mln złotych, w tym opracowanie przez wykonawcę dokumentacji na modernizację. Trwają jeszcze procedury przetargowe na nadzór inżynierski oraz na modernizację ujęcia wody. Beneficjentem zadań jest PGK. Gmina na całą inwestycję ma wyłożyć około 13 mln złotych pokrytych kredytem z WFOŚiGW. Będzie to tzw. wkład własny. Inwestycje mają zostać rozliczone do końca lipca 2015 roku.
Na terenie gminy Opoczno mają działać cztery oczyszczalnie i systemy kanalizacyjne. Ta w Libiszowie jest na ukończeniu, na drugą, dla aglomeracji Opoczno właśnie gmina otrzymała środki. Trzecia, w Kruszewcu, jest na pierwszym miejscu listy zapasowej projektów PROW i też pewnie wkrótce przyjdzie wiadomość, że są na nią środki. Pozostaje czwarta, planowana w Bielowicach i mająca odbierać ścieki z Bielowic, Zameczku, Wólki Karwickiej i Wygnanowa. Na razie w sferze planowania, gmina jeszcze nie wnioskowała o środki na jej budowę.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »