Podium Szymona

X Bieg Trybunalski

Opoczyńscy biegacze na stadionie Concordii Piotrków

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim i Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi były organizatorami X Biegu Trybunalskiego. Impreza ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem czołówki biegaczy z naszego kraju oraz gości z Ukrainy, Belgii, Białorusi została rozegrana a na trzech dystansach: biegu rekreacyjnym na 100 m dla osób niepełnosprawnych, biegu sportowym kobiet i mężyczn na 7800 m (7 okrążeń) z podziałem na kategorie wiekowe oraz biegu masowym na 1500 m w kategorii open.
Wśród setek zawodników znalazła się grupa biegaczy z Opoczna, reprezentujaca Opoczno Sport Team. Nasi biegacze pobiegli w biegu masowym na 1500 m. Spisali się świetnie.
Najlepiej wypadł Szymon Wiktorowicz, który po pasjonującym finiszu w klasyfikacji generalnej zajął 2. miejsce i jednocześnie był najlepszym polskim zawodnikiem. Przegrał jedynie z Ukraińcem.
Szósty w ?generalce? był trener opoczyńskich biegaczy Jacek Wojtarek, reprezentujący Agrobar Sitowa. Na ósmym miejscu znalazł się debiutant Mateusz Celak. Dwudziesta pierwsza i równocześnie szósta w gronie kobiet była Natalia Białek.
Trener Jacek Wojtarek był zadowolony z wyników swoich podopiecznych.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.