tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Podążają ku wiedzy

 
Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mroczkowie Gościnnym zakończyli realizację drugiego etapu unijnego projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych od lutego do czerwca. Celem tych zajęć było rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań każdego dziecka rozpoczynającego naukę szkolną w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Ten amerykański psycholog uważał, że każdy człowiek obdarzony jest wielorakimi rodzajami inteligencji, które są w różnym stopniu rozwinięte, a rozwijaniu każdej z nich pomaga zabawa.
Wykorzystanie tej teorii zapewniło uczniom wiele doświadczeń zgodnych z ich zainteresowaniami, możliwościami i potrzebami. Szkoła pozyskała znaczną ilość pomocy dydaktycznych, a uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych realizowali autorski pomysł wychowawczyni Anatolii Skalskiej zatytułowany „Myślę – pytam – odkrywam”.
Na zakończenie drugiego etapu projektu odbył się pokaz multimedialny efektów pracy uczniów „A to było tak…”, który obejrzeli zaproszeni goście. Po prezentacji każdy uczestnik w nagrodę i w podziękowaniu dostał „Palcynki – myszki” z rąk dyrektorki placówki Małgorzaty Kałużyńskiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »