tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Pociągi do Radomia zostają

 
Dobra wiadomość dla pasażerów z DrzewicyPociąg relacji Radom - Łódź Fabryczna nie jest zagrożony


Tak jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, sprawą komunikacji kolejowej na linii Radom - Drzewica zajął się zarząd województwa mazowieckiego. Na posiedzeniu 17 lutego podjął decyzję o dalszym losie połączeń.
Wcześniejsze informacje o planach likwidacji pociągów na szczęście nie potwierdziły się. Władze Mazowsza postanowiły zwiększyć dotację na działalność Kolei Mazowieckich oraz utrzymać połączenia realizowane przez spółkę w 2010 roku. Swoje stanowisko ogłosiły w oficjalnym komunikacie podpisanym przez marszałka Adama Struzika:
Tworzyliśmy Koleje Mazowieckie z myślą o polepszeniu oferty przewozowej. Likwidacja jakiegokolwiek połączenia bez wcześniejszej szczegółowej analizy takiemu celowi nie sprzyja. Dlatego podjęliśmy decyzję, że w tym roku, mimo obciążeń wynikających z podwyżek opłat za dostęp do torów oraz cen energii elektrycznej, żadne połączenia nie zostaną zawieszone, w tym linia 22 Radom - Drzewica (…).
Aby precyzyjnie określić potoki podróżnych, zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie badań marketingowych w pociągach KM. Wykona je zewnętrzna firma, która w najbliższym czasie zostanie wyłoniona w przetargu ogłoszonym na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego (…).
Wykonane zostaną także badania, które pozwolą określić trasy przejazdu pasażerów oraz rodzaje zakupionych biletów. Wyłoniona firma przeprowadzi również ankiety wśród pasażerów dotyczące preferencji połączeń i warunków podróżowania. Dzięki temu możliwe będzie dostosowanie rozkładu jazdy do potrzeb pasażerów.
Badania dadzą nam rzeczywisty obraz obciążenia poszczególnych tras oraz wskażą obszary, które wymagają poprawy. Na podstawie ich wyników opracowany zostanie rozkład jazdy pociągów edycji 2010/2011 oraz dokonane ewentualne korekty jeszcze w bieżącym roku (…).
Na razie wszystko zostaje więc po staremu. Linią Radom - Drzewica jeżdżą codziennie trzy pary pociągów Kolei Mazowieckich. Do tego dochodzi połączenie z Radomia do Łodzi Fabrycznej obsługiwane przez Przewozy Regionalne.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »