Po raz szósty w Janowie

Od lewej trener Jacek Wojtarek, Daria Leśniewska, Łucja Wiktorowicz, Szymon Wiktorowicz, z tyłu Sławomir Michoń, Grzegorz Sygut

21 lipca w Janowie koło Przysuchy odbył się VI wiejski bieg Janów 2012.
Na starcie do biegu głównego, na dystansie 6 kilometrów, stanęło 48 biegaczy, wśród których było czterech biegaczy z powiatu opoczyńskiego.
Najlepiej z opocznian spisał się Szymon Wiktorowicz, który z czasem 22,40 s wywalczył siódme miejsce, 11 sekund za Szymonem na mecie zameldował się jego trener Jacek Wojtarek, reprezentujący Agrobar Sitowa i został sklasyfikowany na ósmym miejscu. 26,5 s na pokonanie trasy potrzebował Sławomir Michoń z LKS?u Sławno (został sklasyfikowany na 22 miejscu). Jego kolega klubowy, Grzegorz Sygut został sklasyfikowany na 33 miejscu z czasem 29,29 s.
Po biegu głównym zostały rozegrane biegi dla młodzieży i w kategorii dziewcząt szkół podstawowych. Opocznianki, podopieczne Jacka Wojtarka, zdominowały tę rywalizację zajmując w swojej kategorii dwa pierwsze miejsca. Zwyciężyła Daria Leśniewska przed Łucją Wiktorowicz.