tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Plotki, ploty, ploteczki

 

W pierwszym tegorocznym numerze TOP napisałem niewielki tekst o tym kto prawdopodobnie będzie startował w nadchodzących wyborach samrządowych burmistrzów i wójtów i okazało się, że w dużej mierze moje przypuszczenia były słuszne.
W Opocznie juz oficjalnie zakomunikowano, że startują na burmistrza Andrzej Budzyński z ramienia PO i Marek Ksyta z ramieni OWS. Oczywisty jest, mimo braku oficjalnego zgłoszenia, start Jana Wieruszewskiego, którego będzie popierał komitet wyborczy. Ostatnio ujawnił się kandydat SLD – Piotr Stempniak (rodowity, 36–letni opocznianin. Politolog, absolwent wydziału zarządzania i administracji SGGW, na co dzień zatrudniony w ODR w Bratoszewicach. Był jednym z założyceli opoczyńskiego koła Pokolenia). W ubiegłym tygodniu wieść gminna niosła, że poseł Telus jednak nie wystartuje, a kandydatem PiS–u na fotel burmistrza miał być obceny wicestarosta Jan Wieruszewski. Z tego co wiemy, to w poniedziałek, na opoczyńskiej konferencji PiS, ta kandydatura jednak nie padła, bo poseł się waha. Nadal więc nic do końca nie jest pewne. Przy okazj: Kazimierz Bugaj zdecydowanie zdementował informację o tym, że Pokolenia rozważają poparcie kandydatury Roberta Telusa.
W chwili obecnej kończą się prace nad listami kandydatów na radnych z poszczególnych partii i komitetów wyborczych. Na każdy mandat można wystawić po dwóch kandydatów, stąd lista startujących będzie pewnie długa. Z personaliów pojawiających się na opoczyńskiej giełdzie wynika, że do Rady Powiatu z listy PiS wystartują wójtowie Janusz Ciesielski, Wojciech Rudalski. W Żarnowie wójt Morawska ma startować z listy SLD lub PSL, jeszcze się waha. W wyborach na wójta pewnie nie będzie odosbniona. Szykuje się m.in. Krzysztof Nawrocki.
Na burmistrza w Drzewicy Janusz Reszelewski startuje z własnego komitetu a czy będzie miał kontrakandydatów na razie nie wiemy. Pewnie tak, ale na ich ujawninie trzeba poczekać. W Białaczowie, według naszej wiedzy, waha się Andrzej Urbańczyk czy startować z poparciem PiS, podobno kandydatem PSL bęzie Paweł Kowalczyk, no i oczywiście Jan Jóźwik.
Nie do końca jest jasne czy zdecyduje się na start w wyborach na wójta Paradyża Artur Bagieński, bo o jego kandydaturze ostatnio było dosyć głośno. Jeśli nie, to raczej na pewno będzie startował, oprócz Wojciecha Rudalskiego, Jan Madej z poparciem własnego komitetu.
W Poświętnem mówi się o czwórce kandydatów. Oprócz obecnego wójta mają stanąć w szranki Marian Pisarski z własnego komitetu, Anna Niedziałkowka (PiS) i chyba najmłodszy kandydat Michał Franas.
Z ciekawostek, podobno zdecydował się wrócić do powiatowej polityki Tadeusz Głogowski, który ma startować z ramienia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Opoczyńskiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (689) z dnia 23 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »