tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Platforma odkryła karty

 
Andrzej Budzyński kandydatem PO na burmistrza Opoczna

Podczas wizyty w Opocznie marszałek Fisiak znalazł czas, by spotkać się miejscowymi członkami PO. Podobnie jak w UM podkreślił, że samorządy z naszego powiatu należą do najlepszych w województwie pod względem pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Podczas dyskusji poruszono tematy dotyczące bieżących potrzeb Szpitala Powiatowego oraz sposobu rozdzielania przez województwo unijnych pieniędzy, m.in. na działalność w służbie zdrowia.
Jako że wybory samorządowe za pasem, w trakcie spotkania oficjalnie zaprezentowano głównych kandydatów Platformy na radnych różnych szczebli oraz lidera, który będzie się ubiegał o stanowisko burmistrza Opoczna.
Niespodzianek nie było. Na burmistrza Platforma wystawia Andrzeja Budzyńskiego – prezesa WFOŚiGW. Budzyński zasiadał już w fotelu burmistrza w latach 1995–1998. W tym czasie był także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej WFOŚ w Piotrkowie Trybunalskim.
Prezes Funduszu będzie również startował do Rady Powiatu. Z kolei kandydatami na członków Rady Miejskiej zostali: Alicja Szczepaniak (okręg Zachód), Mirosław Jędras (okręg Wschód) i Damian Paliwoda (okręg Teren). Te osoby mają być odpowiedzialne za tworzenie list wyborczych.
W wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego wystartuje przewodniczący powiatowych struktur PO Wiktor Olszewski. Obecnie sprawuje on funkcję radnego wojewódzkiego. Oceniając przygotowania do samorządowej kampanii wyborczej przewodniczący Olszewski poinformował, że listy wyborcze PO będą tworzone w porządku alfabetycznym.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (685) z dnia 27 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »